Оплата була цілком доступна 2-3 тисячі гривень за два тижні роботи. При спробі орендувати чергову партію інвалідів, заступника керівника закладу було затримано.

"Посадові особи даного притулку за грошову винагороду передавали в трудову експлуатацію людей інвалідів, які знаходяться на утриманні держави", - каже заступник керівника відділу УМВС України в Луганській обл. Андрій Шадлер.

Інвалід другої групи Володимир в Попаснянському будинку-інтернаті вже не перший рік. Каже, за межі закладу виходити не можна, але іноді траплялися вилазки на свободу. Заступник директора закладу це називав працетерапією. Нею лікували чоловіків, які за своїми фізичними даними підходили для робіт за межами інтернату.

"Це була тяжка праця – 8 годин. Нас вивозили. Ми грузили мішки для луганської кондитерської фабрики, погрузили "Камаз" та фуру для шведської фірми – 28 тонн", - розповідає пацієнт Володимир.

Лікар будинку-інтернату каже, що поняття працетерапія в принципі існує. Проте максимум, що мають робити інваліди 2 та 3 груп - підмітати. І аж ніяк не вантажити чи розвантажувати.

При здійсненні чергової спроби здати в оренду інвалідів, керівника закладу було затримано. Міліція також задокументувала передачу грошей за продаж людей. За цими фактами порушили карну справу, а заступника керівника закладу затримали. Тепер слідчі з’ясовують коло осіб, які можуть бути причетними до даного правопорушення.