Крім того, що ситуація з томографами і так неоднозначна, то ще й компанію-переможця "АФС Медицинтехнік" вибрали виключно за критерієм найменшої ціни. Про це мовиться у статті видання "РБК-Україна".

Варто зауважити, що сьогодні забезпеченість України комп'ютерними томографами становить 1,2 на 100 тисяч населення.

В Угорщині, наприклад, – 0,9, у Великій Британії – 1, а в Нідерландах – 1,4. Але, якщо в ДП "Медзакупівлі" такий тендер вважали необхідним, то питань ні в кого не виникло. Виникли вони вже під час проведення конкурсу.

Як стало відомо з розслідування журналістів, закуповувати томографи Жумаділов пропонує в "офіційного дистриб'ютора Philips healthcare". Однак насправді виявилося, що українцям пропонують не якісне сертифіковане обладнання зі США, а китайські аналоги сумнівної якості. І витратити на це Жумаділов пропонує 14,7 мільйона гривень.

Нагадаємо, що Державна аудиторська служба з 25 травня по 7 липня проводила перевірку держпідприємства "Медзакупівлі України". Зазначалося, що перевірка торкнеться діяльності держпідприємства за період з 1 листопада 2018 по 31 травня 2020 року. Але, на жаль, на офіційному сайті Держаудитслужби дані про результати перевірки відсутні.

Що кажуть у "Медичних закупівлях України"

Закупівля відбувається на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 року № 530-IХ (зі змінами)" та постанови Кабінету Міністрів України №613 "Про виділення коштів для закупівлі обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах". Медико-технічні вимоги до обладнання сформовані МОЗ України та враховані ДП при формуванні технічного завдання до закупівлі.

ДП "Медзакупівлі України" через електронну систему Prozorro провело збір комерційних пропозицій від постачальників обладнання, кваліфікацію учасників та оцінку відповідності запропонованого обладнання технічним вимогам. Із кваліфікованими постачальниками наразі тривають додаткові консультації для отримання кращих умов поставки.

По одному з оголошень серед інших ми дійсно отримали пропозицію ТОВ "АФС Медицинтехнік" щодо поставки КТ виробництва Philips. Ця пропозиція була відхилена з огляду на невідповідність запропонованого обладнання технічним вимогам до предмету закупівлі та наразі нами не розглядається.

Принагідно нагадуємо, що в межах антикорупційних заходів ДП по відношенню до всіх потенційних контрагентів підприємства застосовується процедура перевірка на підставі встановлених критеріїв доброчесності та надійності, що унеможливлює контрактування недоброчесних постачальників.