На час окупації Криму журналіст перебував у Москві. Саме тоді він працював в газеті "Московський комсомолець". Чоловік зауважив, що ця новина була шоком не лише для нього, який перебував за кордоном, але і для самих кримчан. Вже на початку березня Муждабаєв прибув до Криму і саме застав період, як він сам говорить, між військовим захопленням і фейковим референдумом.
Читайте також: Кримчан агітують вступати до лав Збройних сил Російської Федерації: фотодокази
Це була класична військова анексія, яка не була пов'язана ні з чим, окрім бажання захопити чужу територію. Казкарів у нас зараз багато і вони можуть розповідати казки, але факт в тому, що реально там не було ніякого російського руху за приєднання до РФ. Для самих кримчан це все стало неочікуваністю,
– зазначив Муждабаєв.
Нагадаємо, 20 лютого 2014 року Росія анексувала Крим. В кінці лютого Росія почала перекидати своїх військових у формі без розпізнавальних знаків на територію півострова. Це їм вдалося без проблем, адже в Криму продовжували базуватися війська Чорноморського флоту Росії. Паралельно було створено угруповання з російських "казаків". Вони діяли під прикриттям "самооборони Криму". Вже 16 березня на півострові пройшов так званий референдум про приєднання Криму до Росії. Сам референдум був незаконним, а результати фальсифіковані. Ні Україна, ні цивілізований світ не визнавали його. Однак саме це послужило Кремлю підставою для незаконного приєднання півострова.
Хто такий Айдер Муждабаєв? Російський та український журналіст кримськотатарського походження, медіаменеджер, заступник директора кримськотатарського телеканалу ATR, член Союзу кримських татар Москви. Пише переважно на політичну тематику.