"НСЖУ, ГО "Телекритика", Інститут масової інформації та Українська асоціація видавців періодичної преси виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при президенті України з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів", - сказано в заяві, яку оприлюднив сайт НСЖУ.
Глибоке обурення медіаорганізацій викликане численними фактами насилля проти журналістів, молоді, студентства та інших мирних учасників акцій протесту з боку правоохоронців. Більшість журналістів, як відомо, постраждали від "беркутівців".
Читайте також: Понад 40 журналістів постраждало під час висвітлень Євромайданів
Крім того, журналісти наголошують на неефективності роботи МРГ, яка "остаточно перетворилась на майданчик для окозамилювання та піару влади".
Протягом всієї каденції Януковича стан свободи слова в Україні продовжував погіршуватись, а медіапростір цілеспрямовано намагались зачистити від незалежної інформації. Влада чітко продемонструвала, що вона – ворог громадянського суспільства. Віднині ми вважаємо, що вести діалог з нею не тільки немає жодного сенсу, а є аморальним і неприйнятним, - заявили журналісти.
За їхніми словами, відновлення діалогу з владою можливе лише у випадку покарання винних у побиттях журналістів та відновлення владою відданості європейським цінностям.
До слова, у зверненні Президента України Віктора Януковича до народу він заявляє, що обурений силовим розгоном мирного мітингу на Майдані Незалежності 30 листопада.