У селі Сальніки, що під Оршею, розташована найбільша в Білорусі плантація папаї. Цей фрукт йде виключно на експорт в Росію.

А білоруські риболови виходять на сейнерах на простори Західної Двини. Вилов креветок, лосося та мідій йде практично цілий рік. Моряки стараються – адже увесь вилов йде виключно братньому російському народу.

А ще в Білорусі рясніють сади лимонів та апельсинів, величезні поля зайняті кавуновими баштанами, і майже в кожному городі кілька грядок зеленіють найніжнішим у світі салатом латуком.

І все це добро, в оригінальній білоруській упаковці, йде на експорт у сусідню державу. Яка так потерпає від західних санкцій, що сама наклала вето на всі вище перелічені товари, і імпортує їх тепер виключно з Білорусі.

Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться тут.

На папері, принаймні, воно все саме так і виглядає. Але навіть дитині зрозуміло, що ніякі креветки, мідії та лосось в Західній Двині не водяться, так само як і не росте папая, лимони, апельсини і інші екзотичні товари.

Але з кожним місяцем маленька, але горда Білорусь лише збільшує експорт цієї продукції до Росії. І от в російського Роспоживнагляду закралися певні сумніви – а чи дійсно креветки, папая і лимони білоруські?

Надіслали запит, потім ще один, і ще. Але з грудня 2014 року білоруська сторона на запити не реагує.

Хоча плани в Білорусі великі. В перспективі країна планує освоїти такі статті імпортозаміщення як білоруський хамон, білоруський пармезан, білоруські вина та ще сотні найменувань продукції. Включно з білоруськими айфонами.