"Хвиля виникла тому, що тут сталося поєднання природних і антропогенних факторів. Гори влаштовані таким чином, що вони мало вбирають воду", - кажуть експерти.

Вчені кажуть, що перша порція дощу випала 6 липня (65 міліметрів), всю її увібрали гірські породи. І коли випала друга - катастрофічна - порція (165 міліметрів) - вся ця вода скотилася до міста Кримська - 50 мільйонів кубічних метрів води.

"Тут міст - 8 прольотів, і він дуже низько над водою - 3-4 метра, а його насип - 7 метрів. Це ті самі 7 метрів, які потім викличуть паводкову хвилю. Далі вода зустрічає залізничний насип і міст з довжиною прольоту всього 30 метрів. Стався корок, який швидко заповнило сміттям, і який потім вода прориває. Вода накопичується на насипах автомобільної дороги, після чого випадає на місто", - розповів керівник лабораторії дистанційного зондування Землі Інституту географії РАН Лев Десін.

Нагадаємо, причиною повені в Кримську, за заявою глави МНС Росії Володимира Пучкова, стали сильні дощі, інші версії не підтверджуються.