Зрозуміло, що усі політичні сили використають ім’я Саакашвілі для піару. Опозиційні сили його будуть згадувати, поки він не перетвориться на старий стяг: не зітреться до дір і його не буде соромно підіймати догори.

Читайте також: Ділянку кордону, де планує приїхати Саакашвілі, відділили колючим дротом

Поки екс-президент Грузії не в Україні, навколо його імені починають гуртуватися різні політичні сили. Гуртуватися – це лише для широких мас. Тимошенко та інші опозиціонери розуміють, що люди полюбляють, коли політики об’єднуються. Бо це виглядає правильно і зріло. Насправді, жодного справжнього процесу об’єднання між опозиційними силами немає. Усі бояться втратити свого виборця і бути забутими, тому ані "ДемАльянс", ані "Громадянська позиція" і "Рух нових сил" по-справжньому не створять єдину силу.

Їхня справжня мета – за розмовами про об'єднання витиснути все із Саакашвілі. Весь енергетичний, рейтинговий потенціал – цеглинками Саакашвілі зміцінюють фундемент перші конкуренти Порошенка на майбутніх виборах – Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко.

Вони чудово розуміють, що Саакашвілі перейшов для влади червону лінію і навряд чи його пустять в Україну. Але спроба повернення виглядатиме, як боротьба за справедливість. У кожної сили з’являється привід в черговий раз видертися на трибуну і мовити до людей. Для них це своєрідний наркотик.

Саакашвілі в Одесі і в Грузії

Саакашвілі не показав в Одесі видатних результатів, яких обіцяв.

Звісно, що влада та стара система ставила палки в колеса. Але досягнути величних успіхів Саакашвілі в Одесі не вдалося через ментальну різницю грузинів та українців, яку він не врахував, пояснюють колишні члени його команди. Грузини дуже легко піддавалися вождизму, а українцям – це ніколи не подобалось.

Читайте також: Саакашвілі вечеряв з Коломойським у Женеві, – ЗМІ

Колишні близькі до Саакашвілі люди розповідають, що він також поганий партійний будівничий і всім розпоряджається його грузинське оточення, а він не вдається у подробиці. Короля робить свита. Союз з партією "Воля", яка має неоднозначну репутацію, відвернув частину активістів від його сили. Невдалі політичні союзи закінчуються втратою підтримки.

Але Саакашвілі має класний політичний нюх, він чудовий популіст і знає, що і як давати людям, аби його любили. Саме це за це його поважають і бояться опоненти.

Прорветься?

Експерти посміхаються, вони не вірять, що влада пустить Саакашвілі назад. "Скоріше за все його ще додатково визнають персоною нон-грата за кілька останніх днів до приїзду", – коментує ймовірне привернення політика експерт Віктор Таран.

Юлії Тимошенко, Анатолію Гриценку, "ДемАльянсу" та іншим повернення Саакашвілі потрібне, навіть якщо воно не відбудеться. Бо він залишається головним опозиційним символом.

Читайте також: Повернення Саакашвілі: прикордонники заявили про обмеження для журналістів

Втім, для влади Саакашвілі став чудовим водорозділом в українській політиці. Ті, кому він не подобається, поступово, за логікою влади, мають стати їхніми прихильниками. Розділяй і володарюй. Класика – нічого нового.

Чи впустять вони Саакашвілі – є питанням їхньої особистої ваги: чи зможуть вони зупинити свого опонента будь-якою ціною.

Якщо влада не зважала, що скажуть про них, коли у Саакашвілі забрали громадянство, то хіба далі треба зупинятися?

Заяви про екстрадицію до Грузії навряд чи є блефом. Саакашвілі особисто допік Порошенку, тому той налаштований радикально. А епатажиний грузин, як завжди, спробує взяти своїх опонентів нахабністю.