Єдине, що можу сказати, що у мене є бажання відстоювати закон, і звичайно посада генпрокурора це дозволяє більшою мірою. Я висловив свою думку, що готовий чесно і професійно виконувати свої обов'язки на будь-якій посаді, якщо це посада генпрокурора, то буду там,
— сказав Горбатюк про свої імовірне призначення раніше.

Чим займався раніше?

Сергій Горбатюк народився на Хмельниччині. У 1995 році переїхав до Києва. 20 років працює в органах прокуратури. З 2004 по 2014 рік він займав посади слідчого та старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України.

Серед резонансних кримінальних проваджень, розслідуванням яких займався Горбатюк, значиться і справа стосовно Павла Лазаренка.

У квітні 2014 року призначений на посаду начальника другого слідчого відділу. Слідчими очолюваного ним відділу закінчено розслідування чотирьох кримінальних проваджень стосовно працівників правоохоронних органів, які не забезпечили в травні 2014 року охорону приміщення міськвідділу внутрішніх справ і незаконно звільнили 63 особи, затримані за участь у масових заворушеннях 2 травня 2014 року.

Відділ прокуратури, який очолював Горбатюк, також займався розслідуванням справи за фактом катування активіста Євромайдану Михайла Гаврилюка співробітниками міліції. 28 травня 2014 року Печерський суд засудив двох правоохоронців за знущання з Гаврилюка до 3 і 2 років в'язниці умовно.

Горбатюк про Майдан

Як Горбатюк коментував розслідування справи щодо подій на Євромайдані:

Документів, які б вказували про штурм Майдану не виявлено. На думку слідства, вони знищені. Ми думаємо, що штурм вчинявся в рамках антитерористичної операції, виходячи з тих дій, які вчинялися правоохоронцями. Дії, які були вчинені, відповідають плану антитерористичної операції, у тому числі, який оприлюднений Москалем. У СБУ оригіналів цього плану не збереглося. Це стосувалося припинення руху метрополітену, відключення світла і водопостачання, розподіл ролей, захід спецпідрозділу "Альфа" у будинок профспілок.

"Версія слідства, відображена у повідомленнях про підозру, говорить про те, що протягом 2010-2014 років Віктор Янукович зі своїм оточенням вчинили дії по узурпації влади. В тому числі, є кримінальне провадження за рішенням Конституційного суду у тій частині, де повернули колишню Конституцію. Також ми перевіряємо рішення КС щодо дозволу "тушкам" переходити з партії в партію, по зміні самої системи судоустрою. Це ті кроки, які дозволили групі Януковича зосередити в своїх руках всі ланки влади".

"Є велика справа, верхівка — це ті ланки, які свідчать про створення злочинної організації, розподіл ролей і т.д. А є окремі епізоди, справи, які ведуть окремі слідчі, але координуються нашим управлінням. Наше управління і було створено для того, щоб розслідувати економічні злочини колишніх чиновників до Майдану, а після цього — вже протидію виступам громадян. І основний мотив жорсткості оточення Януковича — це бажання продовжувати грабувати країну і страх втратити владу, тому що вони розуміли, що будуть нести відповідальність за те, що зробили".

У нас є дані, які вказують на те, що керівники правоохоронних органів організовували незаконне насильство та озброювали співробітників мисливськими набоями (під час Євромайдану, — "24"). Тобто, наявні незаконні дії на необмежене коло потерпілих для залякування. І саме з цього приводу їм повідомлено про підозру.

"З 1 березня розслідування справ (щодо злочинів на Майдані, – "24") припиняється… 1 березня – дата набуття чинності закону про Державне бюро розслідувань. З огляду на низку недоліків, які містить цей законопроект, і відсутність перехідного періоду, може наступити критична ситуація для розслідування справ Майдану і справ щодо колишніх високопосадовців осіб, що неможливо допустити".

Нагадаємо, Віктор Шокін прийняв пропозицію президента Петра Порошенка і подав заяву про відставку. Зараз він у відпустці.