Слідство встановило, що в 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду підприємству, повідомили в НАБУ. Підприємство мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи №130.
Читайте також: Зловмисники за 5 мільйонів доларів спробували підкупити голову Фонду держмайна
Для дотримання інтересів школи щодо будівництва басейну, у 2005 році Голосіївська райрада, школа та підприємство уклали угоду про співробітництво в межах реалізації цього проєкту.
За угодою, підприємство збудувало коробку будинку з допоміжними приміщеннями басейну. Проте в 2008 році будівництво припинили за відсутністю грошей. Тож підприємство уклало інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею. Обоє зобов’язувалися разом завершити реалізацію проєкту.
Проте у липні 2013 року директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор) у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну для школи №130 вони передбачали будівництво на території закладу освіти багаторівневого паркінгу.
Надалі без відома школи та Голосіївської райради компанія-забудовниця на місці басейну збудувала паркінг та отримала вигоду від продажу незаконно побудованих паркомісць.
Підставою для початку розслідувань стало колективне звернення батьківського комітету школи №130.
Читайте також: 21 мільйон гривень шкоди: НАБУ розслідує махінації з портом в Одесі
В НАБУ зазначили, що гендиректор компанії-забудовниці вже має статус підозрюваного у скоєнні іншого корупційного злочину, досудове розслідування якого триває.