За словами Яценюка, базові принципи нової податкової політики – податкова політика вимагає справедливості, рівності, простоти й передбачуваності.

"Той, хто заробляє, повинен отримати свою законно зароблену частину доходу. І бюджет повинен також отримати свою частину доходу від відповідних заробітків. При цьому податки, сплачені до бюджету, повинні прозоро і чесно використовуватися, про що повинен знати кожний український громадянин", — каже Прем’єр.

На думку урядовця, найкращим способом побороти корупцію у податковій системі і зробити так, щоби всі платили податки — це максимально її спростити. Яценюк зазначив, що у серпні Кабмін отримав більше 2 мільярдів гривень до бюджету саме за рахунок боротьби з корупцією в сплаті податку на додану вартість.

Ми вдвічі зменшили кількість податків — було 22, стало — 11. Частина податків була ліквідована, частина — об'єднана,
— повідомив він.

Прем'єр-міністр додав, що на початку року була проведена бюджетна і податкова децентралізація. Завдяки цьому доходи місцевих бюджетів збільшились на 40%.

"Урядом було прийнято рішення про підвищення податків на українських олігархів. Спершу це стосується найбільш привабливих видів бізнесу — нафти, газу, природних копалин. Це дало можливість виконувати бюджет, сплачувати пенсії, заробітні плати та інші соціальні пільги. В тому числі і прийняти рішення про підвищення заробітної плати, пенсії і всіх соціальних стандартів", — наголосив він.

Більше — дивіться у відео-інтерв'ю.