11-класниця Валерія Семенченко досі не обрала майбутню професію. Вона переконана, якби мала ще один додатковий рік в школі, було б легше визначитись. За її словами, наступникам пощастить, адже останні три класи будуть орієнтовані саме на обрану професію.
Її однокласник Валерій Мельник вже визначився – буде істориком. В 12-й клас пішов би, якби підручники стали більш сучасними та якісними.
Їхній одноліток Дага Дельмаєв вважає, що замість того, щоб готуватись до ЗНО, змушений вчити інші предмети, які, переконаний, йому для вступу не знадобляться.
Попри страх, вчитель математики Ольга Бєлокурова зі змінами погоджується і підвищуватиме кваліфікацію, адже методику викладання змінять. В базових класах – загальний розвиток, в професійних буде поглиблене вивчення вже обраного предмета.
Впровадження змін залежить від фінансування освіти,
– запевняє Тетяна Федунова директор спеціалізованої школи №85.
Читайте також: В Уряді анонсували кардинальні зміни в шкільній освіті
Якщо нам вдасться дійсно забезпечити якісний перехід після 9 класу до професійної школи, то це дасть свій результат,
– додала освітянка.
За результат, ідейний натхненник 12-річної освіти, міністр освіти Лілія Гриневич не переживає і заявила, що перехід буде поступовим, тому фінансового навантаження не буде.
Будемо поступово запроваджувати – 2018-2019 рік перший клас, потім другий клас і таким чином діти прийдуть у 12 клас в 2029-2030 році. Насправді найбільших інвестицій потребує цей 12 додатковий рік навчання,
– розповіла Гриневич.