Медики відзначають: такі люди емоційніші і важче переносять стреси, та водночас вони більш креативні. За словами лікарів, ліворуку дитину не варто робити правшою - це загрожує психічними розладами.

У Середньовіччя ліворуких називали незграбами, їх вважали чаклунами і спалювали на багаттях. У ХХІ столітті бути шульгою безпечніше, але все рівно не до кінця зручно. Єлизавета розповідає - із ліворукістю успадкувала від батька великий творчий потенціал. Якщо з реалізацією останнього проблем немає, то дискомфорт у побуті кожен шульга продовжує відчувати.

"Безумовно є багато речей заточених чисто під правшу. Такі речі, як гелева ручка або перова. Якщо треба, наприклад красиво підписати листівку, лівша ризикує все це змастити і отримати якісь плями. Так само у мене, наприклад, був випадок, я їздила на полювання і мені дали постріляти з гвинтівки. І гвинтівка була чисто під правшу, тому що, якщо ти береш її на ліву руку, то гільза від патрона летить тобі чітко в лоб", - каже шульга Єлизавета Кравчук.

За кордоном на потреби шульг давно працює ціла індустрія. В Україні ж поки є лише один магазин для ліворуких. Чи не увесь його асортимент - товари іноземного виробництва. Західні та азіатські дизайнери пропонують годинники із дзеркальним циферблатом, зубні щітки, ножиці, лінійки з перевернутою шкалою і ручки - все для ліворуких. Більшість покупців батьки, які готують маленького шульгу до школи.

Щоправда таке задоволення обійдеться батькам недешево. Вартість товарів для ліворуких значно вища, аніж тих, якими користується більшість.