Відтак ще з самого ранку люди поспішали принести додому освяченої водиці.

"Я тою водичкою кроплю найперше дітей, потім сама п’ю, потім чоловік п’є, потім окроплюю всю оселю", - каже львів’янка Галина.

"Вірю в її силу цілющу, вірю, що вона допомагає здоров’ю, допомагає бути ближчою з Богом, єднає родину і допомагає прожити цілий рік", - каже львів’янка Уляна.

"Ця водичка є дуже помічна, вона в першу чергу виганяє злих духів з хати, це обов’язково. Окроплюємо оселю, п’ємо при вечері", - каже львів’янин Ярослав.

У монастирі святого Онуфрія теж готуються до свята. Після вечірньої молитви ця трапезна наповниться гучними колядками і щедрівками. Ченці зберуться навколо столу, який уже зазвичай щедро накритий пісними стравами. А задля цього цілий день на кухні кипить робота. Готують борщ, гриби, печуть пампушки.

Священнослужителі кажуть, святвечір - це давній слов’янський обряд, який зараз став доброю християнською традицією. Страви нагадують нам про багатство нашої землі і Божу щедрість. А освячена вода часто має силу не лише завдяки людській вірі.

"Весь рік ця вода зберігається, не псується і знаємо, що вона має іншу структуру, якщо її досліджувати. Вона є іншою ніж звичайна вода і це також є цією загадкою", - каже священик храму св.Онуфрія о. Христофор.

Люди, що купаються у водоймах на Водохреща зазвичай не застуджуються. А за повір’ям, вода в річках та озерах має цілющу силу ще протягом наступних двох тижнів.