Нещодавно на Трухановому острові, у Києві 55-ти річний боєць батальйону "Айдар", який нещодавно повернувся із зони АТО, підірвав себе гранатою. Цей випадок не одиничний — розповів військовий психолог Андрій Козінчук.
У Міністерстві оборони цифри суїцидів підтверджують. На думку чиновників, це результат перших хвиль мобілізацій, коли до війська набирали без розбору і не було часу психологічно готувати особовий склад.
Головний психіатр МО України Олег Друзь вважає, що певний відсоток військових, які нікому не говорять про свої проблеми, навіть своїм близьким.
Читайте також: Військовий розповів про спробу бунту через нелюдські умови на полігоні
Водночас у Міноборони наголошують, що соціальна та психологічна допомога воїнам, які пройшли війну є справою місцевих адміністрацій. Адже юридично демобілізовані вже не є військовими.
Зараз психологи-волонтери завершують створення власної програми соціалізації ветеранів. Для цього вони позичили світовий досвід. Закордоном оговтатися після війни бійцю допомагає такий самий ветеран. За словами волонтерів, підтримки від влади цей проект поки не отримав.
Автор сюжету — Олексій Кондаков.