Це підтвердили американські науковці з урядових структур, повідомляє українська служба BBC.
Згідно з повідомленням, середня температура планети на 0,68 градуси Цельсія перевищила довгострокову середню температуру, сказано у звіті НАСА та Національне управління океанічних і атмосферних досліджень.
Це значить, що 14 із 15 найспекотніших років було зафіксовано в новому тисячолітті, кажуть науковці.
У деяких частинах світу минулого року було побито рекорди температур, зокрема - у багатьох районах Європи, частині Австралії і в США.
Раніше британська Метеорологічна служба оголосила, що 2014-й став найспекотнішим і в Британії, де спостереження ведуться з 1910 року.
У листопаді американські науковці вже прогнозували, що 2014 рік може побити температурний рекорд.
Боб Ворд з Інституту досліджень кліматичних змін Ґрентама повідомив, що ці дані "спростовують міф про те, ніби глобальне потепління зупинилося".
"Після рекордних температур минулого року уряди всього світу повинні звернути увагу на масштабні ризики, які несе зміна клімату", - каже фахівець.
На його думку, потрібні негайні дії, зокрема - укласти міжнародну угоду щодо скорочення викидів парникових газів на саміті у Парижі, що має пройти у грудні.
Світова метеорологічна організація відзначила наступні екстремальні явища 2014 року:
у вересні в деяких районах Балкан випало вдвічі більше опадів ніж у середньому, а в деяких частинах Туреччини - учетверо більше.
В місті Ґулімін у Марокко за чотири дні випала майже річна норма дощів.
У західній Японії в серпні ішли найсильніші дощі за всю історію спостережень.
Окремі райони в західній частини США потерпали від стійкої засухи - як і частини Китаю, Центральної та Південної Америки.
З іншого боку, тропічних штормів було зафіксовано менше ніж у середньому - 72 проти 89 (середній показник за 1981-2010 роки).