Проте не всі спудеї святкують. У Києво-Могилянській академії молодь більше схиляється до Міжнародного дня студента, що відзначають 17 листопада. Тетянин день вважають святом російським.
Попри велике навантаження про свято своїх підопічних не забувають й викладачі. Проте, зізнаються: ні на які поступки в навчанні не йдуть.
”Як святкується День студента, треба спитати самих студентів, бо це їхнє свято. Кафедра історії завжди відгукується на всі події своєю настінкою, яка має назву "Хома Брут", де даються найсмішніші цитати студентських робіт, які добирають самі студенти, а подають їх, звичайно, анонімно, щоб нікого не ображати”, - каже викладач Києво-Могилянської академії Михайло Кірсенко.
Власне свято студенти вирішили обернути собі на користь і зайвий раз нагадати про себе владі. В цих ящиках - близько 40 тисяч листів. Це - побажання студентів майже двох сотень вишів. Написали їх Президенту, але віддали в Міносвіти. Мовляв, нехай спочатку їх опрацюють вчені мужі.
”Здебільшого, ті проблеми, які найбільше стосуються студентів. Це, по-перше, стосується гуртожитків, якості, оплати. Це питання оплати навчання загалом, якості освіти. І звичайно, що післядипломна доля студентів. Тому що диплом абсолютно не гарантує того, що студент буде успішний й надалі”, - каже Координатор акції “Листи студентів до президента” Андрій Кучер.
Планували “мученики науки” мітинг під міністерством провести, однак не встигли навіть розкластися - за ними прийшли. Міністр запевнив - уряд допоможе. Мовляв, наразі доопрацьовується закон про перше робоче місце.
“Роботодавець хоче отримати якусь фінансову підтримку в першу чергу за рахунок того, що бере на роботу людину без досвіду роботи. Тому, це потребує конструювання механізмів та конструювати системне стимулювання роботодавців”, - каже міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.
Зазначимо, неофіційний день студента - Тетянин день традиційно відзначають 25 січня, коли у більшості завершується сесія.