На думку російського військового експерта Олександра Гольца, 300 військових з РФ ніяк не можуть вирішити проблеми Лукашенка і не зможуть суттєво вплинути на придушення білоруських протестів. Про це він розповів в ефірі 24 каналу.

До теми До Білорусі прибули російські десантники: що про це відомо

За його словами, якщо з суто теоретичної точки зору, то що можуть зробити 300 російських десантників – це захопити якийсь аеродром, як це було в "Слатіні", і забезпечити висадку головних сил.

"Однак зазначу, що зараз така ситуація, що Лукашенко всіляко закликає військових на свою територію. Тому необхідності в такому захопленні аеродрому немає зовсім", – зауважив військовий експерт.

Захоплення аеропорту "Слатіна" в Косово: що відомо

В ніч на 12 червня 1999 року трапився інцидент між військовими силами НАТО та зведеним батальйоном повітрянодесантних військ ЗС Росії в Міжнародному аеропорту міста Приштини.

Російські війська зайняли аеропорт та перейняли контроль над летовищем, випередивши миротворчі сили НАТО. Вночі загін ПДВ на кількох БТР і автомашинах висунувся в бік кордону Боснії та Югославії. Колона ПДВ Росії без проблем перетнула кордон. До цього моменту командування НАТО не знало про початок марш-кидку російських десантників на Приштину.

У підсумку, після напруженого протистояння, все вирішилось мирним шляхом.

Олександр Гольц також наголосив, що ці навчання мають символічний характер, а не суттєвий. Згідно з армійськими термінами, це полкові навчання. Відтак вони не можуть налякати жодні сусідні країни.

На його думку, саме це місце проведення обрали, оскільки під Брестом розташований полігон 38 бригади спецпризначення Білорусії, який і приймає російських гостей. Тож зручніше проводити там навчання.

Не думаю, що це було для залякування. Аби це робити, потрібно зібрати більш суттєві сили та засоби,
– зауважив військовий експерт з РФ.

Спільні військові навчання Росії й Білорусі: що відомо

  • 14 вересня розпочався перший етап міжнародних антитерористичних навчань "Слов'янське братерство", в яких взяли участь військові Росії та Білорусі.
  • Попередньо Сербія також мала відправити своїх військовослужбовців, однак незадовго до початку Белград повідомив про відмову.
  • Навчання проводитимуть на полігоні "Брестський", у Брестському районі та на ділянці річки Мухавець.
  • Підрозділи 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії Повітряно-десантних військ Збройних сил Росії вже передислокувалися на білоруський полігон для участі в плановому навчанні.