Про важливу дату в українській історії нагадали в телеграм-каналі парламенту. Там також опублікували фото постанови про підняття синьо-жовтого прапора.
Рекомендуємо Вічна боротьба за свободу і незалежність: чому Україна точно переможе у війні
Підняти над будинком Верховної Ради України історичний національний синьо-жовтий прапор, що символізує миролюбну українську державу в образі чистого неба і хлібного лану,
– мовилося у постанові.
Постанова про підняття синьо-жовтого прапора / Фото Верховної Ради
Як над Радою вперше підняли синьо-жовтий прапор
Уперше підняти синьо-жовтий прапор запропонував народний депутат Василь Червоній, це було ще 24 серпня. Однак у День проголошення Незалежності стяг лише внесли до зали засідань. Питання прапору 4 вересня повторно ініціював Володимир Яворівський.
Воно викликало широку дискусію в залі. Частина парламентарів хотіла залишити на перехідний період радянський червоно-синій прапор, а інша частина наполягала на важливості підняття національного стяга. Леонід Кравчук навіть погрожував подати у відставку, якщо нардепи не знайдуть консенсус.
Після обіду над будівлею Ради підняли 2 прапори – синьо-жовтий та червоно-синій. Стяг УРСР викликав величезне обурення в українців, які прийшли під парламент. Люди почали ледь не штурмувати будівлю з вигуками "Ганьба!".
Тоді Кравчук через обурення населення таки вирішив зняти прапор УРСР. Так, над куполом замайорів лише національний стяг. Натовп почав радіти й підкидати депутатів Дмитра Павличка, Ярослава Кендзьора та Левка Лук'яненка. Люди співали "Ще не вмерла Україна".
Через два тижні синьо-жовтий прапор отримав статус офіційного, а ще через кілька місяців ухвалили постанову про державний прапор України.
Дивіться більше – українські військові підняли наш прапор на Зміїному: відео