Політолог Микола Давидюк в етері 24 Каналу висловив думку, що це поки красива сума. Натепер потрібно розуміти дедлайн – скільки років підряд Україна отримуватиме ці кошти.

Важливо Столтенберг розповів, що пообіцяв Орбан стосовно НАТО та України

Як НАТО насправді має діяти

За словами політолога, 40 мільярдів євро від НАТО для України – це чудова новина. Проте необхідно знати, скільки років підряд отримуватимемо цю допомогу. Приміром, схожа безпекова угода була між США та Ізраїлем. Країні давали різні роки, і вона отримувала від 15 до 30 мільярдів.

Важливо, аби генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав: "Україна щороку протягом 10 років буде отримувати 40 мільярдів євро". На що Київ відповість: "Тобто майже пів трильйона євро заїде в українську оборонку, і наша держава автоматично потрапить в десятку найсильніших армій світу, а Росія буде на дві сходинки нижче".

Але ж не кажуть "скільки" – під час війни, рік після неї, два роки чи сто років підряд. Треба запитати про дедлайни, поки вони перебувають у стані романтичної відповідальності перед Україною та готові будуть давати ці гроші,
– зауважив Микола Давидюк.

Зникне загроза – випарується романтична відповідальність. Одразу закриються європейські та західні гаманці, і країни-партнерки намагатимуться якнайменше надавати Україні допомоги.

Тому зараз необхідно, аби безпекові гарантії не були порожніми папірцями. До прикладу, у деяких уже підписаних угодах мовиться про консультації протягом 24 годин. На думку політолога, це "потужна" гарантія – приїхали, поспівчували та поїхали. Потрібно навпаки насичувати їх фінансовими та збройними зобов'язаннями.

НАТО та Україна: останні новини

  • Північноатлантичний альянс розмірковує, аби створити в Україні посаду спеціального посланника для посилення довгострокових зобов'язань перед нашою державою на тлі війни з Росією. В обов'язки нового представника повинна входити координація підтримки України, включаючи військову допомогу. Ця посада має надіслати сигнал як Києву, так і Росії про прихильність НАТО до боротьби України.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нещодавно скасував плани щодо п'ятирічного фонду військової допомоги Україні розміром 100 мільярдів доларів. Оскільки посадовець зіткнувся з відмовою з боку країн-членів Альянсу. Опісля цього виникла ініціатива з наданням нашій державі 40 мільярдів євро.
  • Також Столтенберг заявив на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, що Будапешт не блокуватиме військову допомогу Україні від НАТО, але не буде брати участь у цьому процесі.