Катерина (організатор акції): “Ми не хочемо, щоб кожного разу, коли повз нас проходить міліціонер, ми розуміли, що якщо він нас запакує, умовно кажучи, ми можемо не вийти з відділку. Власне акція без символіки, без партійної та організаційної, тут є дуже багато різних організацій з різних боків, у нас були якісь конфлікти, але всі погодились на тому, що у нас спільна мета і ми погодились прийти сьогодні, максимум жовто-сині прапори”.
До відділку активісти йшли маршем, перекривши одну з дорожніх смуг. Час від часу студенти зупинялись та сідали на проїжджій частині.
Юлія (учасниця акції): “Ігор сидів і що в результаті сталося - його вбили, тому нам краще сидіти на землі, ніж сидіти там”.
Біля райвідділку студентів зустріли три сотні правоохоронців, серед яких як рядові офіцери, так і спецпідрозділи “Беркуту”. Проте протестувальники не розгубились на пішохідному переході намалювали червоною фарбою криваві сліди від рук, а біля самого входу до будівлі відділку зобразили обведене крейдою тіло мертвої людини.
Ганна (учасниця акції): “Ми протестуємо проти свавілля міліції, що міліція, яка повинна захищати, вбиває мирних громадян, студентів, дітей, можна сказати, і це не нормально, тому що зараз в міліцейському відділку менш безпечно, ніж на вулиці гуляти”.
У Головному управлінні столиці мітинги студентів називають передчасними, мовляв слідство ведеться і є вже перші результати судово-медичної експертизи.
Володимир Поліщук (начальник відділу зв’язків з громадськістю ГУ МВС України м. Києва): “Якщо б трапилось так, що після завершення цього дослідження прокуратура сказала, що міліція не винна на 100% і організатори цієї акції з цим би не погодились, тоді логічно вони могли б звернутися до Верховної Ради і до інших органів самоврядування, і вимагати створення якоїсь спеціальної комісії в рамках наприклад Верховної Ради, залучення іноземних фахівців”.
Загалом, схожі протести пройшли майже у всіх обласних центрах країни. Столичні ж активісти пообіцяли, прийдуть до відділку, де помер студент ще не раз, але запевнили - наступні зібрання будуть набагато масовішими.
400 студентів протестували біля Шевченківського райвідділку міліції
Майже 400 спудеїв зібралися біля стін Шевченківського райвідділку міліції Києва, аби висловити обурення щодо свавілля столичних правоохоронців. Приводом стала смерть у відділку студента Ігоря Індила.