З такою заявою виступив британський прем`єр-міністр Девід Кемерон. За його словами, по всій Європі країни затягують паски, щоб впоратися з дефіцитами. Єдина Європа також не може бути осторонь, тож бюджет ЄС з 2014-го кошторис треба обмежувати принаймні протягом шести років. Видатки країн скорочуються, тож твердження, що бюджет Євросоюзу ростиме швидше інфляції, виглядає дивним, додав президент Франції Ніколя Саркозі.

Найближчим часом перед Євросоюзом стоятиме завдання витрачати не більше, а краще, підкреслили лідери п`яти країн у своєму листі до Єврокомісії. Серед пропозицій економії - зменшення субсидій для аграріїв. Втім, проти цього виступає Париж, на який припадає основна частина допомоги. Лондон відстоює свої пільги на повернення 2/3 від власних вкладів в бюджет ЄС.

Тож, першою потрапити під скорочення може допомога бідним країнам, на яку припадає третина європейських фондів. Проти такої ініціативи вже виступили Болгарія, Румунія та Польща, яка минулого року отримала з бюджету ЄС на 6,5 млрд. євро більше, аніж сплатила організації.