Відтак, в Альянсі подвоюють зусилля, щоб швидше озброїти Україну. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Bloomberg.
Важливо "Має настати відповідний час": Україна не наполягає на невідкладному вступі у НАТО під час війни
У НАТО хочуть зробити Україну сильнішою перед переговорами
У ЗМІ, посилаючись на власні джерела, пишуть, що Путін відмовляється обговорювати можливості щодо припинення вогню. Втім, повернення Трампа у Білий дім спонукає союзників України у НАТО зосередитися на підтримці нашої країни.
Ба більше, джерела Bloomberg стверджують, що міністри закордонних справ під час зустрічі в Брюсселі зосередилися на питанні, як постачати Україні більше зброї. Разом з тим, міністри європейських країн розглядають різні сценарії припинення війни шляхом переговорів. Відомо, що обговорення включають різні гарантії безпеки, серед яких і такі, які б не провокували Путіна у майбутньому.
Одним із варіантів припинення бойових дій може стати створення демілітаризованої зони, яку, ймовірно, охоронятимуть і патрулюватимуть європейські війська,
– цитує Bloomberg одного зі співрозмовників.
Інший посадовець заявив, що ці обговорення відбуваються на тлі усвідомлення нестабільності ситуації в Україні. Водночас, за його словами, мирні переговори щодо врегулювання війни та припинення вогню "мають розпочатися найближчим часом".
У ЗМІ додають, що приватні міркування щодо ймовірних сценаріїв закінчення війни виникли після того, як генеральний секретар НАТО Марк Рютте в середу на зустрічі з міністрами зосереджувався на питанні надходження зброї в Україну. Водночас генсек Альянсу відклав розмови про будь-які шляхи до припинення вогню.
Ми повинні зробити більше, ніж просто тримати Україну в боротьбі. Ми повинні забезпечити достатню підтримку, щоб раз і назавжди змінити траєкторію цієї війни,
– наголосив Рютте під час завершення засідання НАТО.
Водночас раніше генсек НАТО запропонував Україні відкласти будь-які мирні переговори з Росією. Він наголосив, що Україна сама вирішує, коли вона готова почати переговори з Росією щодо закінчення війни, повномасштабна фаза якої триває вже майже три роки.
Генсек НАТО також наполіг, що нашій державі варто надати більше військової допомоги, а в самому блоці менше дискутувати про те, якими могли б бути перемовини України та Росії.