Після закінчення прийому документів основним завданням для навчальних закладів залишиться проведення об`єктивного і відкритого конкурсного відбору, наполягає освітянський міністр Дмитро Табачник. Утім від скарг щодо зарахування до вишів так званих “липових” переможців та учасників олімпіад міністр відхрещується.

Каже, кожен такий абітурієнт проходить 4 конкурси відбору, а списки цих вступників були затверджені наказом Міністерства освіти і науки ще кілька місяців тому. Тож жодних підробок бути не може. Водночас проблема виникла з цьогорічною новацією - врахуванням балів шкільного атестату.

“Виявляється, що в деяких атестатах, де середній бал атестата 150 балів, є оцінки, 2, 3 навіть 4 оцінки, які менше трьох балів по 12-бальній системі, людина, яка має 1, 2 бали з певних дисциплін в атестаті, не може бути студентом ВНЗ”, - зазначив ректор Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Бобула.

“Якщо навіть говорити про дітей, в яких абсолютно неприпустимі бали, то ми будемо радитись всі і будемо залишати можливість для них вступу, але ну, скажімо так, за контрактною формою навчання, не на денну форму, можливо після проходження довузівської підготовки окремо, в кого слабкі результати атестату, але все це треба враховувати в комплексі”, - каже міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

Вдосконалювати будуть правила вступу до вишів вже на наступний рік. Також у 2011 році планують впровадити електронну систему прийому документів. Якщо все вдасться, то 5 серпня 2010 року стане останнім днем, коли приймальні комісії матимуть мороку з тисячами папірців.