Як зазначає видання Сare2, зловживання цукром є причиною багатьох хвороб та поганого самопочуття. Щоб зрозуміти, чи потрапили ви у "солодку пастку", потрібно звернути увагу на 7 простих ознак.
Часті перепади настрою
Спожиті солодощі різко підвищують рівень цукру у крові та стають причиною припливу щастя. Проте такий ефект триває недовго, а його наслідком є такий ж швидкий приплив негативних емоцій.
Цукрова залежність
Вживання цукру підвищує тягу для цукру і вуглеводів. Коли ви їсте багато цукру, велика кількість дофаміну приливає до головного мозку. Оскільки дофамін змушує вас відчувати себе добре, ви відчуваєте постійну тягу до солодкого.
Коли рівень цукру в крові падає, наші гормони дають сигнал мозку про те, що організм потребує більше цукру.
Збільшення ваги
Цукор є висококалорійним продуктом і зловживання ним дуже швидко може призвести до зайвих кілограмів. Також зловживання солодощами може стати причиною до резистентності до інсуліну.
Слід зазначити, що збільшення ваги і резистентність до інсуліну може стати причиною цукрового діабету другого типу.
Затуманений мозок після їжі
Якщо ви не може зосередитися після їжі, то скоріш за все ви зловживаєте солодощами.
Проблеми зі шкірою
Вживання в їжу занадто багато цукру може дестабілізувати гормони, що у свою чергу викликає проблеми зі шкірою.
Менш чутливі смакові рецептори
Вживання в їжу занадто багато цукру зменшує чутливість смакових рецепторів. Після того, як смакові рецептори звикають до цукру, продукти будуть здаватися вже не такими не солодким. Таким чином, ви їстимете більше цукру, щоб бути задоволеними.
Хворобливість
Надмірне споживання цукру послаблює імунну систему. Це в свою чергу знижує здатність організму до боротьби з хворобами і стресом. Тому перш, ніж бігти у аптеку, замініть солодощі на фрукти.