Про моторошний інцидент у своєму фейсбуці повідомив керівник обласного осередку Сергій Супрун. Активісту було лише 29 років.

Раніше Осквернили пам'ятну дошку загиблому десантнику "Правого сектора" з Одеси

Невідомий чекав Іваніну біля його під'їзду

Як розповів Супрун в коментарі Суспільному, приблизно о 21:00 Іваніна з дружиною Анної приїхали до свого будинку на автомобілі. Активіст вийшов на вулицю, аби забрати речі у багажнику. За словами свідків, у той час неподалік на лавці вже сидів якийсь чоловік. Коли невідомий побачив Олександра, відкрив стрілянину. За інформацією 24 каналу, загалом було до 8 пострілів – ймовірно, із пістолета Макарова.

Голова політичної партії "Правий Сектор" у Сумській області Олександр Кукса прибув на місце вбивства активіста. Він описує загиблого як "людину, яка боролася з річною нечистю".

Вбили Олександра Іваніну
Фото з місця вбивства у Сумах / Колаж 24 каналу

Що кажуть в поліції

Речник Національної поліції Сумщини Володимир Крупецьких сказав Суспільному, що відповідний виклик надійшов о 21:10. Наразі на місці вбивства працюють правоохоронці. За попередньою інформацією, активіст помер внаслідок вогнепального поранення.

У день вбивства Іваніна виступав у мерії Сум

Як пише місцеве видання "Данкор", у день вбивства, 27 жовтня, Іваніна виступав на сесії міської ради. Він висловлювався за зниження тарифів на проїзд у маршрутках й критикував міську владу та маршрутників.

Саме тарифів на проїзд стосувався останні допис Іваніни у фейсбуці. Активіст звернув увагу на те, що депутати не підтримали зниження вартості з 10 до 7 гривень. Через це організації "Правий сектор" та "Традиція і порядок" побіцяли зупиняти транспорт, що не відповідає критеріям для перевезення людей.

Повний текст допису Іваніни у фейсбуці, який став останнім

Увага, сумчани! Власники маршутного таксi догралися! Сьогоднi, 27 жовтня, на Сумськiй обласнiй сесії (ймовірно, Іваніна мав на увазі сесію міської ради – 24 канал) , пiсля того як депутат Дмитро Лантушенко, надавши докази, викрив обман, незаконнi схеми та манiпуляцiю перевiзникiв маршутного таксi у Сумах, та пiсля того, як депутати не проголосували за пониження вартостi проїзду з 10 гривень до 7, нацiоналiстичнi органiзацiї "Правий сектор" та "Традиція і порядок" заявили що ''не дозволять бiльше депутам та бiзнесменам, які мають маршутний бiзнес у мiстi, манiпулювати сумчанами та насильно витягувати з кишень останнi грошi, користуючись статусами депутатiв ''пропихати'' свiй брудний бiзнес та манiпулювати ним. I наголосили, що на дорогах мiста будуть зупиняти той транспорт, який не пiдлягати критерiям, яким повинна пiдлягати маршутка, щоб перевозити людей. Також маршутне таксi буде зупинено у разi перегрузу пасажирами та викликана полiцiя."