Про це повідомляє держслужба МЗС Словаччини.

Читайте також: Україна вимагає надати інформацію про захоплених українських моряків: з'явилась відповідь Росії

Так, у столиці Словаччини Братиславі зустрілись міністри закордонних справ Польщі — Яцек Чапутовіч, Словаччини —Мірослав Лайчак, Угорщини — Петер Сійярто, Чехії — Томаш Петршічек.

У відомстві наголошують, що міністри чотирьох країн висловили "сильну підтримку територіальної цілісності України". Позиція очільників МЗС відповідає "духові спільних заяв ЄС та НАТО".

Окрім того, на зустрічі також обговорили підготовку саміту Вишеградської четвірки і країн "Східного партнерства", який має відбутися навесні 2019 року з нагоди 10-ліття програми "Східне партнерство". Йшлося про необхідність активізувати співпрацю ЄС із країнами "Східного партнерства", в тому числі з Україною.

Нагадаємо, три українські кораблі "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" були атаковані росіянами 25 листопада в Азовському морі під час наближення до Керченської протоки. Російські ФСБшники таранили та стріляли по українських моряках, внаслідок чого троє були поранені. Після цього 24 наших бійців захопили та взяли в полон. Упродовж вівторка і середи окупаційний суд у Керчі вже арештував їх усіх на 2 місяці – до 25 січня, зокрема й поранених.

Що таке Вишеградська четвірка?Вишеградська четвірка – угрупування Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини, створене внаслідок зустрічі президентів Польщі Леха Валенси і Чехословаччини Вацлава Гавела та прем'єра Угорщини Йожефа Антала 15 лютого 1991 року в угорському Вишеграді. Головною метою "четвірки" є євроатлантична інтеграція.

Що сталось в Азовському морі?25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі.

Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм. Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких вже арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. А Росія блокує українські судна та порти в Азовському морі. 28 листопада "суд" в окупованому Криму всім 24-м полоненим українським морякам обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці.

29 листопада полонених військових вивезли до Москви у СІЗО.