Про це сайту "24" повідомив голова робочої групи при Міністерстві соціальної політики щодо реформування галузі Олексій Краснощоков.
За його словами, офіс омбудсмена вже направив відповідне звернення до міністерства, де пропонується змінити текст документу так, щоби усунути положення, які обмежують право людей з інвалідністю на вибір протезів нижніх кінцівок.
Він також нагадав, що даний наказ було підписано і затверджено 20 січня 2015 року, і стосується він встановлення ступенів мобільності для людей з ампутаціями нижніх кінцівок. Зокрема, у Додатку 3 до наказу вказано, що 3 ступінь мобільності може отримати людина із інвалідністю лише за умови наявності довідки із місця роботи.
"Тобто, людина, яка втратила кінцівку і під час лікування не працює, вже ніколи не отримає протез, достатньо функціональна для праці. А 4 (найвищий) ступінь мобільності взагалі надають лише у тому випадку, якщо людина із інвалідністю є ветераном АТО або паралімпійцем", — сказав Краснощоков.
Читайте також: Держава ще жодного учасника АТО не відправила закордон на протезування, — експерт
Цей наказ порушує Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, Конституцію України і купу інших нормативних актів. Незважаючи на рішення двох громадських рад, міністерство не вважає за потрібне його відмінити, але ми дотиснем,
— додав він.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що через непотрібну процедуру додаткової сертифікації комплектуючих для протезів, мільйони, які могли піти на протезування ветеранів АТО, осідають на рахунках одного держпідприємства.