Зокрема, розслідувачі з'ясували, що російська компанія "АФМ-Серверс", співвласником якої є бізнесмен Амір Валієв, має контракти з російськими силовими структурами та ФСБ. Trap Aggressor посилається на відео, де Валієв презентував дрон "Птеро", призначений для спостережень. На відео бізнесмен каже, що дрон використовує супутникову систему Iridium.

Дивіться також Німецько-японська DMG Mori збирає верстати для ВПК окупантів: компанія брехала про вихід з Росії

Зокрема, це безпілотник "Картограф", який Росія активно використовує у війні проти України. Дрон оснащений компонентами іноземного виробництва. Основні високотехнологічні елементи цього обладнання виробляються компаніями Німеччини, США та Японії.

Розслідувачі також з'ясували, що офіс Iridium досі працює в штатному режимі на території столиці країни-агресора.

За інформацією Національного агентства із запобігання корупції, у цієї філії американської компанії є чинні контракти на постачання послуг супутникового зв'язку для збройних сил Росії.

Також зазначають, що у 2015-2022 роках російська компанія "Ірідіум ком'юнікешенс" безпосередньо закуповувала продукцію в американської компанії Iridium Satellite. Водночас у 2023 році "Ірідіум ком'юнікешенс" постачала до Росії машини для приймання, перетворення голосу і зображень марки "Iridium", проте вже від невідомих постачальників.

Компанія співпрацює з ФСБ

Розслідувачі наголошують, що компанія "АФМ-Серверс" безпосередньо сприяє військовій агресії Росії в Україні та системно співпрацює з фсб Росії. Так, у 2013 – 2015 роках підприємство уклало контрактів на майже 100 мільйонів рублів із підрозділом фсб, який займається матеріально-технічним забезпеченням.


Дані з російського сайту закупівель / Скриншот Trap Aggressor

При цьому "АФМ-Серверс" потрапила під санкції тільки в липні 2023 року. Єдиною країною, яка внесла компанію до санкційного списку, стала Україна.

"Картограф": коротко про БПЛА

  • Зовні безпілотник "Картограф" нагадує "Орлан", але має відмінності: камеру з 12 лінзами та синій колір корпусу. Безпілотник може літати на висоті до 5000 метрів, що робить його недоступним для транспортних зенітно-ракетних комплексів.
  • Росіяни використовують ці дрони переважно у прифронтовій зоні для оцінки ситуації на місці та визначення місця розташування озброєння ЗСУ. Комплекс оснащений 80-мегапіксельними камерами та тепловізорами для швидкого створення 3D-планів зони проведення спецоперацій.
  • Нещодавно один із таких дронів українські військові збили біля кордону з Росією, в Сумській області. Фахівці вперше отримали на дослідження такий експонат у майже неушкодженому вигляді. "Картограф" буквально нашпигований західними компонентами. Всередині немає нічого російського — тільки корпус і парашут російського виробництва.