Про це з посиланням на статистику мовиться у заяві Американської торгової палати, інформує 24 Канал.

Зверніть увагу Україна отримає новий кредит від Світового банку: на що будуть витрачені ці гроші

Бізнес вдячний Кабміну, народним депутатам, правоохоронцям та податковим органам за їхні дії, спрямовані на боротьбу з нелегалами. Адже спільними зусиллями за 10 місяців 2024 року вдалося залучити до Держбюджету від легалізації економіки 1,67 мільярда доларів. Проте, експерти наголошують на тому, що тіньові ринки все ще є значною проблемою.

Детальніше про ситуацію

Про це свідчать, зокрема, дані Державної податкової служби України. Так, у зверненні ДПС до суб'єктів господарювання, нагадали, що з 1 жовтня 2024 року не мають права застосовувати спрощену систему оподаткування надавачі послуг доступу до мережі інтернет. Хоча, за інформацією податківців, на сьогодні встановлюють випадки нехтування вимогами податкового законодавства з боку деяких платників податків.

Податкова служба звертає увагу, що порушників законодавства очікує відповідальність у вигляді донарахування відповідних сум податків і зборів, а також анулювання реєстрації платника єдиного податку та позбавлення права обирати спрощену систему оподаткування протягом чотирьох кварталів.

Зі свого боку НБУ ще на початку місяця надав банкам та небанківським фінустановам рекомендації з виявлення "дроблення бізнесу", яке здійснюється для оптимізації сплати податків.

Згідно з дослідженням Інституту соціально-економічної трансформації, "CASE Україна" та Економічної експертної платформи, є дві основні схеми використання сірим та тіньовим бізнесом ФОП. Так, компанія може створювати кілька ФОП аби уникнути загальної системи оподаткування. Після того як один ФОП досягає ліміту виторгу, компанія приймає платежі на іншого. Друга схема пов'язана з відкриттям "зарплатних ФОП" замість найму працівників у штат. Обидві схеми завдають бюджету втрат до 22 мільярди гривень на рік.

"Важливо, щоб усі компанії та пересічні громадяни сплачували податки. Ми закликаємо уряд та правоохоронців активніше боротися з тіньовою економікою, що допоможе поповнити бюджет та створити чесні умови для бізнесу. Ліквідація тіньових ринків сприятиме рівній конкуренції та підвищить привабливість України для інвесторів", – підкреслюється у заяві Американської торгової палати в Україні.