Про це повідомляє РИА-Новости із посиланням на прес-службу каліфорнійського Університету імені Гумбольдта.
П'ятикласниця Клер Лейзен відвідує школу, що працює за методикою Марії Монтессорі. Отримавши завдання зібрати моделі молекул із кольорових кульок-"атомів" і пластикових паличок – хімічних зв'язків, Клер зібрала з деталей – "атомів" азоту, кисню та вуглецю – конструкцію, яка здалася дивною її вчителю Кеннету Беру.
Він зв'язався зі своїм приятелем Бобом Зеллнером, професором хімії з університету, і переслав йому фотографію конструкції. Науковець вивчив базу даних статей, де зберігаються наукові праці з хімії з 1904 року, і знайшов лише одну статтю, де згадувалося ця речовина – тетранітратоксікарбон. Проте у вигаданій школяркою структурі атоми були розташовані в іншому порядку, відтак хімічні властивості цієї молекули мали бути іншими.
Зеллнер, який займається комп'ютерним моделюванням нових хімічних сполук, досліджував структуру і дійшов висновку, що ця речовина може використовуватися для збереження енергії. Він зазначив, що вона містить такі ж групи атомів, як нітрогліцерин – потужна вибухівка.