Нагадаємо, відповідно до нових вимог ЄС, викладених у Законі про цифрові ринки, Apple повинна дозволити користувачам завантажувати додатки поза межами App Store, а також зобов'язана приймати зовнішні способи оплати. Компанія намагалася уникнути цих правил, але політики Європи не відступили.

Дивіться також Apple щойно віддала в російський бюджет понад мільярд рублів

Деталі

У звіті The Wall Street Journal йдеться про те, що завантаження додатків на iPhone зі сторонніх магазинів накладатиме обмеження й буде платним, що заохочуватиме користувачів продовжувати використання саме App Store. У своєму магазині компанія дотримується суворих стандартів і вимагає від розробників слідувати численним правилам. Такий підхід зробив пристрої компанії менш уразливими для різного роду шахрайства, вірусів та шпигунства. Але все може змінитися, адже завантаження з невідомих магазинів створює різні загрози для конфіденційності та безпеки користувачів.

Поки що невідомо, як саме буде стягуватися плата за користування сторонніми магазинами – чи це буде модель щомісячної підписки, чи оплата кожного окремого застосунка. Джерела також не називають, які саме обмеження будуть накладені на користувачів і самі сторонні магазини. Відомо лише, що вони будуть і вже розробляються. Можна лише припустити, що це будуть якісь ліміти за кількістю застосунків чи обов'язкове дотримання певних умов у самих програмах.

Наразі Apple бере комісію в 27 відсотків від покупок у додатках, здійснених через альтернативні платіжні системи в Нідерландах. Можна очікувати, що подібна модель ціноутворення для альтернативних способів оплати буде запроваджена і в інших регіонах ЄС.

Чи приживеться така модель, покаже час, адже законодавство ЄС може бути знову змінене, щоб спонукати Apple зняти будь-які обмеження для сторонніх магазинів і розробників – їх можуть просто визнати антиконкурентними.

У компанії є час до 6 березня, щоб внести необхідні зміни.