Росія здебільшого застосовує під час атак по території України дрони-камікадзе з родини Shahed. Мовиться про Shahed-131 і Shahed-136, які прибули до Росії ще у серпні 2022 року.

Дивіться також Вороги вдарили "Шахедом" по багатоповерхівці у Сумах: кількість загиблих зросла

Окупанти можуть ставити блоки навігації на "Шахеди"

Ймовірно, російські загарбники почали ставити на свої Shahed-136 блоки навігаційної апаратури DGPS, або ж диференційованого GPS. Повідомляється, що теоретично вони можуть збільшити точність влучання вищезгаданих ворожих дронів-камікадзе.

Зокрема, на оприлюднених фотографіях можна побачити деякі елементи бортової електроніки. На кадрах видно блок апаратури, на якому були затерті усі заводські маркування. Водночас було нанесено фломастером DGPS та певна комбінація цифр.

DGPS – це диференціальна глобальна система позиціювання, яка забезпечує підвищену точність місця розташування. Такого роду навігаційні системи можуть мати "подвійне використання", та використовуватись і для цивільної техніки, наприклад агротехніки для точного обробітку землі.

Зазначається, що для подібного режиму роботи необхідно використання двох приймачів, один із яких стаціонарний та перебуває в точці з відомими координатами, другий приймач є мобільним.

Водночас дані, отримані базовим приймачем, потім йдуть для корекції даних, зібраних пересувним апаратом, котра може відбуватись в режимі реального часу.

Однак наразі такий мотив насправді важко вважати вдосталь обгрунтованим, оскільки модем і відеокамера також можна використовувати задля того, аби відстежувати місце перебування літального апарату.

Окупанти, ймовірно, почали ставити на Shahed-136 блоки навігації DGPS / Фото "Defense Express"

Ба більше, варто зауважити й на блоці із маркуванням ADC-PLS-002, який раніше не згадували під час досліджень електроніки на Shahed-136.

Тому, станом на зараз можна лише припускати, за одним із написів на цьому блоку, чи призначений він для збору даних про швидкість польоту літального апарата, а один із дронів ймовірно підведений до трубки Піто, що вбудована в крило "Шахеда".