Як повідомляється в прес-релізі компанії, під угодою поставили підписи генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков, гендиректор Авдіївського КХЗ Муса Магомедов, міський голова Авдіївки Юрій Черкасов і керівник військово-цивільної адміністрації Павло Малихін, передає "Інтерфакс-Україна".
У прес-релізі нагадується, що за п'ять років співпраці "Метінвест" інвестував у розвиток Авдіївки 43,6 млн грн. Кошти були спрямовані на ремонти шкіл і дитячих садків, розвиток міської інфраструктури, створення умов для активного способу життя авдіївців, підтримку охорони здоров'я та надання допомоги соціально незахищеним категоріям населення.
При цьому наголошується, що сильно постраждавши від обстрілів, Авдіївський КХЗ не припинив надавати допомогу місту. Співробітники містоутворюючого підприємства, крім виконання ремонтних робіт в цехах, працювали в Авдіївці в якості волонтерів, доставляли продукти в села, які перебували під обстрілами, годували соціально незахищених громадян, допомагали міським службам у виконанні ремонтних робіт.
У 2015 році весь бюджет благодійності заводу був спрямований на відновлення житлового фонду та соціальних об'єктів міста, які постраждали від обстрілів. За дорученням основного акціонера групи "Метінвест" Ріната Ахметова, для підтримки Авдіївки і її жителів було додатково виділено 10 млн грн. Загальна сума інвестицій за рік склала 18 млн грн.
У 2016 році Авдіївський коксохім планує відремонтувати інфекційне відділення міської лікарні, обладнати колодязі і бювети для поліпшення доступу городян до питної води, виконати внутрішні ремонти в школах і дитячих садках, упорядкувати спортивні майданчики, встановити вуличні світильники на алеях міста і облаштувати велопарковки.
Як повідомив Юрій Риженков, незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію, група "Метінвест" не має наміру відмовлятися від своїх соціальних зобов'язань.
"Працюючий АКХЗ сьогодні — це жива економіка України завтра. До того ж, ми розуміємо, що підтримка Авдіївки, розташованої на лінії вогню, важлива як ніколи. У минулому році наші основні зусилля були спрямовані на боротьбу з руйнуваннями. Тепер ми ставимо перед собою іншу задачу: допомогти Авдіївці повернутися до колишнього життя, встати на шлях розвитку, а це оновлені соціальні об'єкти, вирішення питань доступності питної води, нові дитячі та спортивні майданчики, підтримка культури і бізнесу", — констатував топ-менеджер, якого цитує прес-служба.
За його словами, крім соціальних програм, на самому АКХЗ будуть продовжені заходи щодо розвитку і модернізації виробництва.
У свою чергу керівник АКХЗ Муса Магомедов додав, що в минулому році угода про соціальне партнерство не підписувалася, оскільки ситуація вимагала невідкладних рішучих дій.
"Завдяки тісній співпраці з комунальними службами міста та волонтерськими організаціями вдалося повернути в Авдіївку тепло, відновити основні руйнування житлових будинків і об'єктів соціальної сфери. Сьогодні ми бачимо — місто живе, і наше завдання — допомогти йому рухатися далі. Проекти цього року спрямовані на розвиток: ремонти в школах, обладнання спортивних майданчиків, благоустрій міської інфраструктури. Ми вдячні керуючій компанії, її акціонерам, що в такий складний час отримуємо підтримку важливих для авдіївців проектів", — сказав М. Магомедов.
Авдіївський міський голова Юрій Черкасов підкреслив, що найбільша допомога від АКХЗ місту — стабільні робочі місця і стабільний внесок до міського бюджету.
"За минулий рік частка відрахувань АКХЗ в казну Авдіївки склала рекордні 80%. Якби не завод, місто не пережило би військових дій. Сьогодні, коли встановився хиткий мир, ми віримо в краще майбутнє. І знаємо, що наші мрії підтримає вірний друг і партнер — Авдіївський коксохімічний завод і група "Метінвест", — резюмував мер Авдіївки.
Як повідомлялося, АКХЗ піддається інтенсивному обстрілу з липня 2014 року. За цей час на території підприємства розірвалося близько 300 снарядів. Дев'ять працівників загинули, в тому числі два — на території підприємства.
АКХЗ — найбільше в Європі коксохімічне підприємство. На заводі випускається 31 вид продукції, основним з яких є кокс для металургії. Продукція поставляється як на українські підприємства, так і компаніям Росії, Польщі, Грузії, Бельгії, Таджикистану, Туреччини та Єгипту.
На частку Авдіївського КХЗ припадає 23% українського ринку валового коксу.
На підприємстві діють 8 коксових батарей сумарною проектною потужністю 6,870 млн тонн валового коксу на рік. Підприємство повністю забезпечує себе енергоресурсами: технологічною парою, тепловою та електричною енергією. Більше 50% обсягу доменного коксу на Авдіївському коксохімічному заводі виробляється за допомогою прогресивної і екологічної технології сухого гасіння.