Невідомо чи увінчалися б ці пошуки успіхом, якби не Сіднейський симфонічний оркестр. Віртуози запропонували лікувати біль музикою.
“Ми з’ясували, що симфонічні мелодії нічим не поступаються “хімії”, а подекуди вони ще й кращі. Єдине завдання - це змусити людину почати рухатися під музику, коли нестерпний біль сковує її”, - каже професор медицини Майкл Ніколс.
Пацієнти займаються лікувальною гімнастикою під акомпанемент симфонічного оркестру. Твори, які музиканти виконують наживо, повинні покращити самопочуття, усунути депресію і зрештою втамувати хронічний біль.
“Музика - це справжня панацея! Гляньте лишень у який стан ми вводимо слухачів на наших концертах. Вони забувають про все на світі. Я певен, і про біль забудуть також”, - переконаний менеджер симфонічного оркестру Рорі Джеффес.
Спільний проект австралійських медиків й музикантів наразі є пілотним. Якщо вище керівництво прислухається до порад і візьме до уваги статистику “зцілень”, новатори отримають ліцензії, що дозволять офіційно практикувати музичну терапію на усьому Зеленому континенті.