Пристрасті навколо помилування Юлії Тимошенко
Цього тижня несподівано почалося обговорення імовірного помилування Юлії Тимошенко. Хоча раніше відповідне засідання Комісії з питань помилування планували провести після 20-го травня.
25-го квітня Комісія раптово почала збиратися, проте засідання того дня не відбулося, бо не прийшла достатня кількість її членів. Тоді ж оголосили, що засідання перенесено на 29 квітня. Але відбулося воно 27-го числа.
З приводу імовірного помилування висловилася Ганна Герман:
"Я вірю, що перед якимсь Великоднем настане той день, коли прийде радісна звістка для Тимошенко. Але цей час ще не прийшов".
Сьогоднішній прем'єр Микола Азаров також озвучив сумнів в імовірності помилування:
"Я просто не уявляю, як комісія з помилування може прийняти рішення, якщо йде процес за звинуваченням у замовному вбивстві".
Сказав - як у воду дивився: відповідна комісія одноголосно проголосувала проти звільнення екс-прем'єра.
Тим часом Європа вже зовсім відверто проводить паралелі між підписанням Угоди про асоціацію і звільненням Юлії Тимошенко. Так, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль сказав, що звільнення екс-прем'єрки Юлії Тимошенко могло б посприяти підписанню Угоди про асоціацію.
"Брюссель і Берлін дуже вітали помилування Юрія Луценка. Очевидно, що і звільнення Юлії Тимошенко усунуло б величезну перешкоду на нашому спільному шляху до Вільнюса".
Цитати від опозиції
Ще минулого тижня Петро Порошенко зробив кілька спроб легко натякнути на те, що саме він буде кандидатом у мери Києва від опозиції. Чому це потрібно Порошенкові, невідомо. Однак натяки нардепа і відомого бізнесмена спростував опозиційний лідер Микола Томенко:
"Якщо ви тільки що прийшли з уряду Азарова, і в своїй парламентській діяльності як позафракційний у ключових кадрових питаннях підтримуєте Януковича-Азарова, то вас важко назвати опозиціонером".
Керівник фракції ВО "Свобода" в Чернівецькій облраді Назар Горук заявив, що покидає фракцію, бо незгодний з тим, наскільки розкішно живуть його однопартійці, які зовсім не думають про свою місію в політиці:
"Через незрозумілі амбіції деяких людей, я не хочу бути учасником перетворення Буковинської "Свободи" на маргіналез Буковинської політики".
Арсеній Яценюк під час мітингу "Вставай, Україно!" в Чернігові пояснив, чому у Раді досі не прийняли хоча б один важливий закон, ініційований саме опозицією:
"Для того, щоб прийняти ці закони, нам потрібна більшість у Верховній Раді. Для того, щоб підписати ці закони, нам потрібен президент України як український президент. Для того, щоб виконувати ці закони, нам потрібен український Кабінет міністрів".
Путін розговорився під час прямої лінії з росіянами
Президент РФ цілих 5 годин спілкувався з росіянами у прямому ефірі російських теле- і радіостанцій. Володимир Путін встиг сказати кілька дуже цікавих фраз, які ми й подаємо нижче.
"Якщо ми вважаємо, що ми когось поважаємо, то ми повинні визнати, що цей хтось у чомусь краще за нас. У тому числі Україна може бути в чомусь краще за нас".
Так президент відповів на питання плавця паралімпійської збірної про те, чому в Україні є спеціалізований басейн, а в Росії нема.
"Люди, які люблять випити, кажуть, що всю горілку випити неможливо, але треба цього прагнути. Все, мабуть, ніколи не буде добре, але ми будемо цього прагнути".
Таке Путін сказав у відповідь на риторичне запитання "Коли все буде добре?".
"Сталінізм пов'язаний з культом особи, репресіями і таборами. Нічого подібного в Росії в же немає, сподіваюсь. Суспільство у нас інакше, не допустить. Але це не означає, що в нас не має бути порядку та дисципліни".
Таким був коментар на закид, що в Росію повертається переслідування всіх інакомислячих.
До речі, під час ефіру з Володимиром Путіним люди придумали жарт: перед екранами телевізорів ставили воду і вдавали, що "заряджають" її енергетикою президента.
Цитати з усього світу: про нову війну у Сирії та імовірну війну на Корейському півострові
Наразі існує загроза, що США доведеться вводити свої війська в Сирію. Принаймні, Америка пообіцяла зробити це, якщо влада азійської країни застосує хімічну зброю до своїх повстанців.
Цього тижня Ізраїль, який давно ворогує з Сирією, надав американцям відео, на якому сирійці страждають від нібито хімічної атаки. В зв'язку з чим висловився Держсекретар США Джон Керрі:
"На підставі відео неможливо стверджувати, що використання Сирією хімзброї - доконаний факт. Але те, що ми побачили, без сумніву, вимагає розслідування".
На тлі теракту в Бостоні та імовірного введення військ США в Сирію трохи призабулася тема війни Північної Кореї. Цього тижня про неї згадали: Південна Корея терміново забрала з Північної Кореї своїх останніх працівників. Країна пояснила це так:
"Наші громадяни... зазнають чималих труднощів через неправомірні дії Північної Кореї. Тож уряд прийняв рішення повернути з індустріальної зони всіх працівників, що там залишилися, щоб захистити їх".
Цитата для душі
Цитати тижня, зазвичай, актуальні до кінця тижня - навряд чи про них хтось згадає через місяць.
Тому наостанку - відома цитата, що жива вже багато років. Цього разу вона належить економісту і філософу Нассімові Талебу:
"Ми пам'ятаємо про мучеників, які загинули за знамениту справу. Однак про тих, хто вів невідому нам боротьбу, ми не знаємо, - найчастіше саме тому, що останні досягли успіху".