Будь-які заходи, які здійснюють, не тільки не узгоджують з нормами законодавства, а категорично суперечать нормам чинного законодавства в Україні. Про це в ефірі 24 каналу розповів заступник директора інституту водних проблем та меліорації НАН України Михайло Яцюк.
Цікаво Самі винні: Росія звинуватила кримчан у тому, що їм бракує води
За словами Яцюка, будівництво мосту призвело до того незворотних змін:
- зміни в плані самої Керченської протоки;
- також змінилася берегова лінія;
- існують факти знищення екологія острова Тузла.
"Азовське море може перетворитись не просто на затоку, воно може стати лиманом, якщо не вживати заходи", – запевнив Яцюк.
Чому будівництво мосту призвело до проблем
Яцюк сказав, що будь-яке будівництво повинно проходити з експертизами. В українському законодавстві передбачено низку норм та оцінку впливу на довкілля. Якби міст будували, дотримуючись норм законодавства України, можна було б запобігти наслідкам, які бачать сьогодні.
"Ми маємо наслідковий принцип, що ці порушення призводять до великих збитків, які будуть тільки прогресувати", – пояснив Яцюк.
До теми "Україна може отруїти її": окупанти просять кримчан забути про воду Дніпра
Як запобігти трагедії
Яцюк зауважив, що повністю виправити ситуацію вже неможливо. Однак можна застосувати певні заходи адаптації, щоб проблема не погіршувалась. "Вплив є і він надзвичайно великий – це вже не змінимо. Ми можемо лише мінімізувати потенційні збитки", – сказав експерт.
Він додав, що проблему в Азовському морі відчуває не лише Україна, але й країні, які межують з морем. Грузія, яка вже говорить про зміну міграції риби, водяного пласту, якості води. Це відчуває вже і Румунія, і Болгарія, і Туреччина,
– запевнив Яцюк.
Яцюк пояснив, що негативний вплив внаслідок цієї екологічної проблеми відчують і мешканці півострова. Мовиться і про умови їхнього проживання, і про ризики для здоров'я. "Щодо питання водозабезпечення – ті заходи, які здійснює влада Криму, можуть призвести навіть до гуманітарної катастрофи", – підсумував він.