Із початком війни на сході України добровольчий рух став невід'ємною частиною бойових здобутків вітчизняної армії. Батальйон "Азов" був створений 5 травня 2014 року із добровольців, і з перших днів вступив в активні бойові дії. І вже у вересні розширився до полку. Пройшло вже 2 роки запеклих боїв на різних ділянках фронту, здебільшого у Приазов'ї. Зараз в "Азові" близько тисячі бійців. І це не лише українці. Полк забезпечений найкращою зброєю та сучасною бойовою технікою.
"Азовці" пліч-о-пліч з іншими підрозділами героїчно звільняли окупований терористами Маріуполь. Через це бійці стали мішенню кремлівською пропаганди. У своїх матеріалах російські ЗМІ називають їх нацистами. А емблему "азовців" — свастикою. Така брехня у російських масмедіа лише тішить українських бійців. Вони неодноразово навіть відповідали пропагандистам своїми жартами.
Різні музичні колективи складають про полк "Азов" пісні. Серед них і "Сокира Перуна".
5 травня полк "Азов" відсвяткував другу річницю створення. Сотні бійців урочисто промарширували вулицями Бердянська. Очолив колону командир полку Андрій Білецький. У центрі міста усі присутні заспівали гімн України, а потім запалили фаєри.
"Найголовніше у цьому шляху ані танки, ані артилерія, ані кількість азовців. Головне те, що треба залишити в цьому полку незмінним. Це всього 3 речі — це бойовий дух, це ідея і це віра в побратимство", — виголосив зі сцени Андрій Білецький.
Читайте також: "Молитва українського націоналіста": слова, від яких щемить у грудях