За словами голови правління ПАТ "Авант-Банк" Веніаміна Лєбєдєва, на прибуткову діяльність впливає, насамперед, консервативна кредитна політика фінустанови.

За словами банкіра, щоб закінчити рік з прибутком (він склав 510 тисяч гривень), банк використовував індивідуальний підхід до позичальників, які завдяки цьому продовжували обслуговувати кредитний портфель. "Банк моделював масу ситуацій, які дозволяли бізнесу отримати кредитні канікули, або зниження ставки, або пролонгацію кредиту. Ця стратегія здобула ефект і ті клієнти, у кого вийшло вирівняти своє становище, продовжували гасити кредити", — зазначив Лєбєдєв.

Потрібно розуміти, що мета банку в цій ситуації — не привласнити собі майно неплатоспроможного клієнта, а маючи як інструмент заставне майно, стимулювати клієнта дотримуватися фінансову дисципліну,
— акцентує банкір.

Така стратегія дозволила "Авант-Банку" протягом 2014 скоротити проблемну частину портфеля, яка на сьогоднішній складає 0,9% всіх виданих позик.

За словами Лєбєдєва, в структурі кредитного портфеля банку співвідношення юросіб і фізосіб становить 70% до 30%. Серед позичальників-юросіб — компанії будівельної галузі, аграрний бізнес (фінансування виробництва олійних культур в частині переробки їх та отримання готового продукту), енергетика та нафтовидобувна галузь, які на сьогоднішній день є одними з найбільш життєздатних.

Банкір також додав, що сьогодні на ринку немає "довгих грошей" і тому немає можливості видавати кредити більш ніж 1-2 роки. Крім того, поки не спостерігається ніяких передумов для зниження ставок. "Повинен з'явитися джерело альтернативних засобів, які коштують дешевше. На жаль, такого джерела на даний момент немає", — зазначає Лєбєдєв.