Такі заходи потрібні для того, аби банківський сектор країни зміг впоратися з економічними проблемами Європи, які, окрім іншого, впливають і на якість банківських активів, йдеться у звіті португальського Центробанку.

Разом з тим, фінансово-кредитним установам треба розробити нові стратегії для підтримки відповідної кількості клієнтів, що дозволить знизити ризики ліквідності та стати стійкішими до фінансових шоків. Ймовірність того, що Португалія, звернеться за допомогою до ЄС та МВФ доволі висока, тож владі країни варто звернути на це увагу, зауважив професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні.

Нагадаємо, минулого тижня парламент Португалії схвалив бюджет на наступний рік, який передбачає зменшення дефіциту до трохи більше 4,5% ВВП на противагу цьогорічному прогнозу у 7,5%. Кошторис передбачає зменшення витрат на 3 млрд. євро, а також додаткові 1,5 млрд. прибутків від підвищення податків. Такі заходи дозволять зробити дефіцит бюджету Португалії одним із найменших у Європі. Вони мають допомогти країні не повторити долю Греції й Ірландії, вважають урядовці.