Активісти пошкодили монумент короля бельгійців, який правив країною в 1865 по 1909 рік, ще минулого тижня, повідомляє AFP.

Раніше У Брюсселі протест проти расизму завершився масовим побоїщем: фото і відео

Зараз пам'ятник відправили на реставрацію в музей скульптури в Міддельхаймі. Скульптура може стати частиною музейної колекції.

бельгія протести
Пам'ятник Леопольду ІІ / Фото AFP

Що відомо про короля Леопольда ІІ

Леопольд II створив на території сучасної Демократичної Республіки Конго Вільну державу Конго. Формально незалежна держава була "особистим володінням" короля Бельгії.

Історики переконують, що бельгійське правління було надзвичайно жорстким, а мільйони людей були вбиті або покалічені під час колоніального правління Леопольда II.

бельгія леопольд
Статую демонтували / Фото AFP

Жителі Конго вважалися рабами короля і були змушені працювати на каучукових плантаціях і брати участь у військових експедиціях. Це дозволило королю Леопольду II накопичити величезний особистий статок. Король отримав прізвисько Король-Будівельник в Бельгії і М'ясник в Африці.

Протести проти расизму у США: що відомо

  • 25 травня поліцейські жорстоко затримали темношкірого Джорджа Флойда за те, що чоловік намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Коп застосував задушливий прийом, ставши коліном на шию. Чоловік помер.
  • США охопили протести. Постраждалі є серед силовиків та мітингувальників. У великих містах ввели комендантську годину.
  • До мітингувальників долучилися радикально налаштовані люди, які б'ють інших протестувальників, грабують магазини та спалюють чужі авто.
  • Згодом акції проти расизму пройшли у багатьох країнах Європи, Австралії та Великій Британії.