Трохи більше місяця залишилося до саміту "Східного партнерства". Там українці дізнаються, чи зможуть вільно перетинати західний кордон. У близьку перспективу уже не вірять навіть у Міністерстві закордонних справ. Міністр закордонних справ Павло Клімкін тепер говорить не про відкриті кордони, а подальше "просування України до безвізового режиму". А все тому, що начебто європейці бояться навали українських переселенців.

Реформи, яких вимагали в ЄС, вже діють, – виправдовуються дипломати. Зокрема, йдеться про боротьбу з корупцією. А от депутати не приховують – насправді задля скасування віз треба зробити більше.

Читайте також: Євросоюз схвалив надання Україні допомоги на майже 2 мільярди євро

"На жаль, існує і політична складова цього питання. Війна на Донбасі, інспірована Російською Федерацією, очевидно, що створює перешкоди для впровадження безвізового режиму", – пояснює народний депутат із фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олена Сотник.

Протягом останніх двох років європейський кордон перетнула рекордна кількість українців. І саме тоді українцям рідше відмовляли у візах – показує статистика від Європейського Союзу.

З 1,3 мільйона віз, які були видані, понад 700 тисяч – багаторазові візи. У той же час відмови у візах знизилися на 2%, і це найнижчі показники серед країн "Східного партнерства",
– відзначив Голова відділу політики представництва ЄС Ганнес Шрайбер.

Утім насправді в шенгенських консульствах інші тенденції. Українцям все частіше відмовляють у візах. Інколи і скасовують ті, що діють. До прикладу, Бельгія торік відмовила кожному десятому українському заявникові. А от Швеція, Швейцарія, Фінляндія, Нідерланди – кожному двадцятому.

Нагадаємо, що 28 квітня, у межах саміту "Україна-ЄС" відбудеться ознайомча конференція на підтримку України на найвищому рівні за участі Президента та Прем’єр-міністра України з європейськими політиками у вузькому форматі.