У Дипакадемії прочитав лекцію про світові глобальні виклики.

"Я радий, що сьогодні тут так багато студентів. Знаєте, я спеціально сюди завітав без жодних записів. Ми будемо спілкуватися на рівних - ви будете запитувати, а я - відповідатиму, думаю, в нас це добре вийде", - каже 42-ий президент США Білл Клінтон.

Можливість поспілкуватися з політиком світового рівня викликала ажіотаж. Зрештою - обрали 500 студентів з усієї України. Долучилися до юних слухачів й вітчизняні політики.

"Коли в Україну їдуть такі люди - це є свідченням того, що в Україні все гаразд, або з іншого боку, можна зрозуміти, що ці люди намагаються допомогти Україні - продовжувати розвиватися, продовжувати створювати демократичне суспільство, функціонуючу ринкову економіку і так далі", - каже міністр закордонних справ України (1991-1994, 2000-2003 рр.) Анатолій Зленко.

"Те, що приїжджає така людина - це рідкість і те, що є така можливість потрапити на його лекцію, яка б не була тема, тому що все-рівно ця людина може дуже багато нового розповісти по будь-якій темі", - каже студентка Марія.

Білл Клінтон озвучив чи не всі світові топ-теми - від фінансової кризи до глобального потепління. Поділився й особистим. Виявляється, у дитинстві мріяв стати джазовим музикантом, але аж ніяк не президентом США. Говорив Клінтон і про позитивні зміни, що відбулися в Україні протягом останніх 10-ти років.

"Пригадую, коли я вперше почав думати про Україну, вважав, що після розпаду СРСР міжнародні взаємовідносини тут складатимуться нелегко. Доведеться обирати - чи то будувати хороші стосунки з Європою та США, чи то - з Росією. Тепер же я бачу - вам вдається зберігати гармонію з усіма", - каже 42-ий президент США Білл Клінтон.

Півторагодинне спілкування з політиком завершилося короткою автограф- та фото-сесією. Організатори ж підкреслили - і надалі запрошуватимуть до України цікавих спікерів. Раніше, зауважимо, зі студентством вже спілкувалися Йошка Фішер та Хав’єр Солана.