Це у своєму відеоблозі прокоментував військовий експерт Олег Жданов, передає 24 Канал. Він зауважив, що окрім України дипломатичні відносини з Москвою та Мінськом досі ніхто не розривав.
Зверніть увагу "Без вагань застосують зброю": Польща перекинула ударні гелікоптери під кордон з Білоруссю
"Захід розм'якшився в ухваленні жорстких рішень. Політики ставлять перед собою дилему, якщо ми розірвемо відносини, то як ми будемо перемовлятися", – мовив Жданов.
Він наголосив, що для цього є спецслужби. У такому разі, переважно вони беруть на себе переговорний процес. Мовляв, якщо вигнати посла, то втратиться канал зв'язку. Тому посли залишаються, дипвідносини ведуться, але користі від цього немає.
Чи допоможе дипломатія врегулювати інцидент з перетину кордону білоруських літаків: дивіться відео
Дипломатія не допоможе
Україна 24 лютого 2022 року розірвала дипломатичні відносини з Росією. Таке рішення було прийняте після того, як країна-агресорка здійснила повномасштабне вторгнення на територію суверенної держави.
Водночас інші країни мають послів або ж консульства і в Росії, і в Білорусі. Остання упродовж 2022 року продовжувала надавати територію, повітряний простір та інфраструктуру для здійснення країною-агресоркою ракетно-артилерійських та авіаційних ударів по території України.
"Так, викликають послів. Так, їм вручають протест. І що? Я думаю, що вони ці протести навіть не відправляють у Москву. Просто викидають їх у смітник. Судячи з того, як продовжує діяти й Росія, і Білорусь", – зазначив військовий експерт.
Перетин кордону Польщі білоруськими пілотами: коротко
- 1 серпня Міністерство оборони Польщі заявило, що два білоруські вертольоти перетнули польський кордон на дуже малій висоті, тому їх було складно виявити.
- Після цього інциденту міністр оборони країни Маріуш Блащак наказав збільшити кількість військових на кордоні, а також посилити його додатковими силами, зокрема бойовими вертольотами.
- Також у країні викликали білоруського посла та заявили, що проінформували про цей інцидент НАТО.
- Зазначимо, що спершу Варшава заперечувала факт перетину свого кордону білоруськими гелікоптерами. Там пояснили, що літальні апарати летіли дуже низько, через що польські радіолокаційні системи не змогли одразу зафіксувати порушення.