“Ми впритул наблизилися до імплантації біонічного ока. Побачимо, як воно працюватиме”, каже Вівек Човдері.

Над розробкою штучного ока науковці працювали впродовж 10 років.

”Це може прозвучати дивно, але нам вдалося поєднати технології штучного вуха та провідні здобутки офтальмології. Я думаю, за декілька років ми зможемо зробити наш виріб масовим”, каже офтальмолог Мінас Коронео.

Лікарі імплантують маленькі електроди на зовнішню стінку ока, а електричний струм стимулює сітківку сприймати світло.

”Я хочу розчарувати тих, хто думає, що з цими очима до них повернеться 100-відсотковий зір. Це не так, з сучасними технологіями ми не можемо це зробити, проте цей винахід допоможе сліпим людям орієнтуватися в приміщенні та на вулиці, а це вже значний прорив у лікуванні”, каже Вівек Човдері.

Наразі лікарі імплантували тимчасові пристрої незрячим пацієнтам. Якщо ж результати лабораторних досліджень будуть успішними, імплантати будуть ставити на постійній основі.

Ще один шанс для сліпих побачити навколишній світ - мікроскопічна відеокамера, яка імплантується у штучну сітківку. Над цією розробкою працюють лікарі у США.

”Людський розум може творити чудеса, і з допомогою нашого пристрою за декілька років люди зможуть бачити”, каже біомедичний інженер Марк Хумаян.

Втратила зір 10 років тому, проте з цим винаходом вона знову може бачити. В її окулярах - вбудована камера, яка посилає сигнали на імплантати у неї в оці. Поки вони мають 16 електродів, цього звісно ж замало для чіткого зображення. Однак, дослідники постійно працюють над їх збільшенням. І зовсім скоро - переконують вони - незрячі зможуть бачити навколишній світ таким, яким він є.