Мовиться про спеціальний статус "S". Він надає право проживання, роботи та навчання для дітей.

Увага Київ спорожнів наполовину, залишилися переважно чоловіки, – Кличко про наслідки війни

Відтепер його будуть надавати українцям та членам родин, а також громадянам третіх країн, які до початку повномасштабної війни мали постійну посвідку на проживання в Україні, однак не можуть безпечно повернутись у власну країну.

Утім отримати цей статус не зможуть ті, хто вже отримав захист у якійсь країні Європейського Союзу.

Що відомо про статус "S"

Цей статус розробили ще у 1990-х роках, коли на Балканах була війна. Створювали його як варіант швидкого прийому біженців, щоб оминути довгі бюрократичні процедури. Проте, коли процедуру розробили і ухвалили у 1999 році, війна скінчилася і статус так і нікому не надали.

Згідно із нормами статусу, він надає право проживання у Швейцарії протягом одного року, з можливістю продовження доти, доки триватиме війна.

Крім того, біженці отримають фінансову підтримку у розмірі до 1 600 доларів на місяць на одну людину. Якщо війна так і не скінчиться за 5 років, власники статусу можуть отримати постійний дозвіл на проживання.

Біженці у Швейцарії

  • З початку повномасштабної війни до Швейцарії прибули щонайменше 11 тисяч українців. Саме стільки вже зареєструвалися.
  • Федеральний уряд заявив, що країна готова прийняти до 60 тисяч людей. Однак припускають, що до кінця 2022 року у Швейцарію може прибути до 300 тисяч українців.