”Сума яка підведена і підпадає під статтю бюджету - 19,5 мільярдів гривень, зараз платниками подано понад 800 заявок на суму понад 5 мільярдів гривень. Там 5,5 % річний дохід, амортизація, 5 років 10 разів терміни сплати”, - каже заступник голови ДПАУ Олексій Любченко.

Саме дохідність у 5,5% річних і не влаштовує експортерів - насамперед через те, що такі папери не матимуть успіху у інвесторів. Адже звичайні урядові облігації внутрішньої державної позики розміщують щонайменше під 9% річних. Кажуть, ПДВ-облігації можуть стати привабливими щонайменше з 25% дисконтом.

“Вони пропонують, що хтось з 10% дисконтом буде їх купляти – я не готовий. Я б хотів можливо 30%, або 50%, але якщо реально дивитися, то з 20% прибутком, тобто 25% дисконтом я буду готовим їх придбати”, - каже голова правління ІК "ІТТ" Віктор Федоров.

”Я більше схильний до 30% через те що ми пам’ятаємо досвід 2004 року, по друге ми зараз маємо гіршу дельту між ставками дохідності ніж ми мали тоді, єдине те що грає на руку уряду - це відносно низька інфляція - менше 10% в річному вимірі це дуже добре, хоча на ринку ОВДП ставки суттєво вищі”, - каже економічний експерт Андрій Блінов.

Уряд до такого не готовий. Втім, у мінфіні запевняють - якщо правильно порахувати, виявиться, що ПДВ-облігації таки можуть стати прибутковим інструментом.

”Плюс амортизація ви ж не забувайте - в 20%. Там є своя формула. Для прикладу ми залучаємо кошти на внутрішньому ринку під 11,5 річних, в той час як дохідність облігацій за нашими розрахунками становитиме 14,5-15%”, - каже міністр фінансів України Федір Ярошенко.

Щоправда, і в таку формулу розрахунку вартості цих боргових паперів можуть внести корективи. Адже ставка прибутковості в 5,5% свого часу ускладнила переговори українського уряду з Міжнародним валютним фондом про надання чергової позики. МВФ наполягав щонайменше на 8-10% річних. Наразі місія перебуває у Києві, відтак бізнес сподівається, що кредитори вплинуть на уряд щодо перегляду ставки.