Так, у січні 2023 року оголосили, що США надіслали в Україну нову техніку у рамках чергового пакету допомоги. Американські машини піхоти вже показали свою ефективність за кордоном та зможуть суттєво посилити арсенал ЗСУ при наступі, інформує 24 Канал.

Читайте також Сучасна техніка з Великої Британії невдовзі посилить ЗСУ: у чому її особливість

Мова йде про потужні Bradley, які можна використовувати як для наступальних дій, так і для оборони позицій. У новому випуску спецпроєкту "Зброя перемоги" спільно з партнером мужнім брендом Козацька Рада розповідаємо, на що здатна американська БМП, яка вже допомагає українцям протистояти Росії.

Bradley: історія створення американської БМП

Над першими БМП Bradley американські інженери почали працювати у 1964 році. США прагнули замінити вже застарілі М113 на більш потужні й сучасні БМП, здатні захистити піхоту при наступі ворога та давати відсіч у бою.

Швидко це зробити не вдалось: упродовж 17 років найкращі конструктори та інженери вдосконалювали вже створені креслення і тільки після довготривалих випробувань нарешті презентували свою розробку – Bradley. Залізний "звір" отримав свою назву на честь легендарного американського генерала Омара Бредлі та став на озброєння армії США у 1981 році.

З того часу Bradley продемонстрував свою потужність на полі бою, зокрема, цю техніку США використовували в Іраку та війні в Перській затоці. Наразі бойові машини не припадають пилом: їх активно модернізують та 60 одиниць вже допомагають ЗСУ знищувати російських окупантів.

Характеристики Bradley

Загалом БМП Bradley призначена для транспортування військових на полі бою та вогневої підтримки. Модифікацій ця техніка зазнала після воєнної операції "Буря в пустелі" 1991 року. І саме удосконалену версію Bradley США передають українцям.

Як США відправляють БМП Bradley в Україну: відео

Основні характеристики Bradley:

  • вага – 33 тонни;
  • довжина – 6,55 метра;
  • ширина – 3,28 метра;
  • висота – 2.97 метра;
  • дальність вогню – 2 кілометри;
  • максимальна швидкість – 66 кілометрів на годину на шосе, 40 – на бездоріжжі, 7,2 – на плаву;
  • запас ходу – 483 кілометрів шосе.

Крім цього, американська БМП оснащена інформаційно-керуючою системою FBCB2, а тому може обмінюватись даними із супутниками та іншими підрозділами.

БМП Bradley чудово зарекомендувала себе у бою / Фото Shutterstock

Екіпаж Bradley складається з командира, оператора-навідника та водія. Також у БМП можуть розміститись ще 6 – 7 осіб. У модернізованій версії для десанту встановлені лавки, які розташовані так, щоб військові у разі потреби швидко могли покинути машину.

Щодо озброєння, то американська БМП має 25-міліметрову автоматичну гармату M242 Bushmaster із зовнішнім приводом автоматики та двострічковим живленням. Відтак є змога здійснити швидкий перехід з одного типу боєприпасів на інший. Сам боєкомплект гармати складається із 900 снарядів. Серед них – 225 осколково-фугасних та 75 бронебійних укладені на башті, інші ж знаходяться в боєукладці БМП.

Військові можуть вести вогонь у трьох режимах: одиночними пострілами, або чергами із темпом стрільби 100 чи 200 пострілів на хвилину. При цьому максимальна скорострільність гармати за хвилину становить 500 пострілів.

Також з гарматою спарений 7,62-міліметровий кулемет М240С. Його боєкомплект налічує 2 340 набоїв, що дозволяє екіпажу ефективно знищувати ворожі цілі. Крім цього, БМП Bradley оснащений протитанковими ракетами TOW, тож при зустрічі з технікою противника цей "звір" зможе дати гідну відсіч.

До теми Маневрена та точна: що відомо про французьку техніку, яка вже прямує в Україну

Ще однією перевагою модернізованих Bradley є наявність лазерних далекомірів із дальністю в 10 кілометрів та тепловізорів. Це допомагає командиру навіть у темну пору доби бачити всю обстановку, координувати цілі та керувати підрозділами, враховуючи зміни на полі бою.

Загалом американська БМП має таку ж систему контролю вогню, як у танків M1A2 Abrams. Відтак екіпаж Bradley здатен знищувати навіть найсучасніші російські танки на відстані 2,5 кілометра.

Броня американської БМП

Та однією із головних функцій БМП Bradley є перевезення піхоти. Тож броня цієї техніки – відповідна: алюмінієві бронеплити, комбінації сталі та алюмінію, легованого марганцю, хрому, магнію та цинку дають надійний захист екіпажу. Крім цього, для виготовлення Bradley застосовують сталеві плити, аби захистити від пошкоджень нижню частину машини. Це все у комплексі робить американську техніку невразливою до 30-міліметрових снарядів APDS та РПГ, або подібної протитанкової зброї.

Американська БМП має надійну броню / Фото Shutterstock

Додаткова броня та внутрішні модернізації збільшили вагу БМП з 25 до 33 тонн. Відтак Bradley M2A2 мають міцніші трансмісію та торсіони, а також гусеничне шасі з чудовою прохідністю. Завдяки цьому американська техніка може долати шлях на бездоріжжі зі швидкістю 40 кілометрів на годину, а на шосе розвивати швидкість до 66 кілометрів на годину. БМП здатна долати і водні перешкоди: за таких умов вона розвиває швидкість до 7,2 кілометра на годину.

Отже, БМП Bradley – потужна бойова машина, яка здатна брати участь у проривах на фронті та у комплексі з іншою технікою звільняти українські землі від російських окупантів. Також у Пентагоні наголошують, що цей “звір” у вмілих руках ЗСУ проявить себе не тільки в наступальних діях, але й під час перевезення піхоти у гарячих точках.