Науковий центр Universum у північно-німецькому місті Бремен називають по-різному. Однак його автор - виходець із Бремена архітектор Томас Кламп нізащо не відкриє таємниці і не розповість, що ж символізує цей дизайн. Його фішка - зухвалі будівлі.
”В ось таких проектах важливим є дизайн. Саме тому я обираю те, що спантеличує людей. Саме це робить дизайн настільки динамічним. Це не просто звичайна будівля… У ній є щось твариноподібне, щось органічне та щось тривожне, адже вона нахилена, вона не розташована горизонтально, як зазвичай. До всього, вона наче піднімається з води та розкривається. Отож, для багатьох, на мою думку, ця будівля має емоційний елемент та викликає запитання”, - каже архітектор Томас Кламп.
І це - саме те, чого хотів архітектор. Форма екстер'єру має збуджувати в людей цікавість до того, що всередині. А там - інтерактивний музей, у якому відвідувачі можуть досліджувати таємниці планети, людського тіла та космосу. Науковий центр відкрився двохтисячного року й одразу ж став велелюдним місцем. Щороку його відвідує близько півмільйона людей. Ця споруда стала новим визначним місцем Бремена...
...Переплетені сходи - одна з головних особливостей інтер’єру. Архітектура нагадує роботу живого організму, а сходи символізують ребра. Силова структура будівлі нагадує вени - тут немає жодного прямого кута...
...Зовнішню оболонку будівлі підтримують масивні залізобетонні опори. Розміри наукового центру велетенські: близько 28 метрів заввишки, 22 метри завширшки та 70 метрів завдовжки. Близько 40 тисяч нержавіючих сталевих пластин захищають Universum від стихій. Втім, спочатку архітектор хотів вкрити будівлю іншим матеріалом.
”Нам довелося піти на компроміси. У нас було безліч планів. До прикладу, спочатку я уявляв будівлю зі скла, яка мала б підсвічуватись зсередини у ритмі серцебиття. Експонати можна було б побачити ззовні”, - каже архітектор Томас Кламп.
Технічно - це можливо, от тільки надто дорого. Але архітектор і далі вигадуватиме неймовірні дизайни. Кламп запевняє - Universum його надихає.
”Він показує, що люди добре сприймають нетрадиційні будівлі. Вони не відкидають їх одразу. Я чекав набагато більшої неприязні. Вважав, що люди сумніватимуться у тому, що я намагався завершити. Я думав вони скаржитимуться, що будівля псує пейзаж”, - каже архітектор Томас Кламп.
Але все вийшло добре. Томас Кламп каже, щоб зводити зухвалі будівлі, архітекторам просто треба бути сміливішими.