Це щорічна подія, на якій британські наукові заклади демонструють свої останні розробки. Отож, одна з головних новин - науковці впритул наблизилися до створення плаща-невидимки. У цьому запевняють спеціалісти Університету Сент-Ендрю і, як доказ, демонструють свої винаходи.
"Невидимість - це оптичний обман, який працює завдяки заломленню світла. У нас є кілька стендів, де можна побачити, як все відбувається. Ось тут, наприклад, використані спеціальні волокна, які чудово проводять світло. З одного боку - лампа, з іншого - невеликий дисплей, всередині - м'яка іграшка. Піднісши шматочок прозорого пластику з написом до лампи, ви побачите слово на екрані навпроти. Іграшка мала би цьому завадити, але ні. Світло подорожує вздовж цих волокон і оминає перешкоду. Тобто іграшки ніби й не існує", - каже професор теоретичної фізики, Університет Сент-Ендрю Ульф Леонхардт.
Тим часом науковці Університету Саутгемптона працюють над новітньою технологію виявлення зброї та вибухівки. У майбутньому, сподіваються винахідники, їхня розробка допоможе полегшити роботу працівникам служби охорони аеропортів, пришвидшити проходження контролю і, відтак, зменшити черги.
"Зараз працівники охорони розглядають увесь вміст валіз, і на це й де чимало часу. Крім того, можна впустити щось важливе. Наша розробка сама може виявити найважливіше - зброю та вибухівку. Система позначає їх на екрані блакитним і оранжевим кольорами відповідно", - каже Тамарин Менір з Університету Саутгемптона.
Спеціалісти інституту нейронауки Оксфордського університету працюють над більш нагальними потребами. Вони вирішили допомогти людям з поганим зором, яким з різних причин не можна робити операції. Науковці створили біонічні окуляри.
"Ми просто поєднали вже готові технології. Зокрема, наші винахідники запозичили датчик присутності і сенсор глибини в ігрової консолі Microsoft Xbox Kinnect. Їхню роль відіграють дві маленькі камери, прикріплені до окулярів. Вони дозволяють виявляти людей та предмети там, куди користувач дивиться. Знайшовши перешкоду, система відтворює її на невеликому яскравому дисплейчику, вбудованому в окуляри. Цього цілком достатньо для людей з дуже поганим зором", - каже Стівен Гікс з Оксфордського університету.
Загалом на виставці представили 22 інноваційні розробки, а познайомитися з ними отримали можливість понад 10 000 відвідувачів. Виставка наукових досягнень Королівського товариства відбувається вже 150 років, однак для публіки її відкрили лише у 1989-му.