Загалом майже 21 мільярд гривень пішов на рефінансування попередньо отриманих позик, а 7,7 мільярда – на капітальні інвестиції. Левову частку кредитів, а саме 32,5 мільярди, підприємці використали у якості антикризових, з метою поповнення обігових коштів.

Зверніть увагу Хто з українських ФОПів платить найбільше податків: цікава інфографіка

Станом на сьогодні, у програмі беруть участь 38 банків. За останній тиждень вони підписали 351 договір з підприємцями на загальну суму близько 1 мільярда гривень. Зокрема, майже 796 мільйонів склали антикризові кредити, а 96 мільйонів – позики з метою рефінансування.

Найактивнішими позичальниками є представники сільського господарства (45%), торгівлі та виробництва (25%) та промислової переробки (17%). Лідерами за кількістю отриманих кредитів залишаються Львівська, Харківська та Київська області.

Що відомо про програму "Доступні кредити 5–7–9%": коротко

  • Програма доступних кредитів для бізнесу була запущена 3 лютого 2020 року з метою підтримки інвестиційних проєктів малих підприємств шляхом компенсації державою частини відсоткової ставки.
  • Найчастіше підприємства почали брати кредити задля поповнення обігових коштів, що суперечить заявленій основній цілі ініціативи.
  • Партнерами ініціативи стали безліч банків, однак деякі з них згодом попросили обмежити реалізацію програми.
  • Вони вказали на те, що пільги використовують передусім "здорові" позичальники, які коштом держбюджету прагнуть просто зменшити свої витрати.